کد خبر : 103308 | تاریخ انتشار : ۰۱:۰۳:۰۰ ۱۳۹۶/۱۰/۰۴ | تعداد بازدید : 261 بازدید | تعداد نظرات : ۰

اپراتورها بیجا می‌کنند اطلاعات مشتریان خود را در اختیار دیگران می‌گذارند/ نباید حتی خودشان از این اطلاعات استفاده کنند

همایش سراسری مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با حضور وزیر و مدیران ارشد استانی این وزارتخانه و با هدف بررسی مشکلات حوزه فناوری و اطلاعات در استان‌ها، برگزار شد

به نقل از فردیسان و به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ همایش سراسری مدیران وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت ها و سازمان های تابعه امروز (یکشنبه ۳ دی ماه) در سالن همایش شهید قندی وزارت ارتباطات برگزار شد.
در این همایش که با حضور محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در حال برگزاری است، مدیران ارشد استانی وزارت فناوری به بررسی مشکلات حوزه فناوری و اطلاعات در استانها می‌پردازند.
آذری جهرمی وزیر ارتباطات در بخشی از همایش و پس از پایان معارفه مدیران جدید ضمن خوش آمدگویی به مدیرات استانی اظهار داشت: جا دارد که از همه عزیزان و بزرگوارانی که در طول دولت خدمتگزار مردم بودند یازدهم تقدیر و تشکر کنم. در چهار سال ابتدایی دولت آقای روحانی شاخص های فناوری و ارتباطات کشور افزایش چشمگیری داشت. رشد اشتغال، رشد پهنای باند، تسهیل قانون گذاری، ایجاد آپشن های جدید و تثبیت ساختار وزارت ارتباطات جزئی از این پیشرفت هاست.
اهدافی که محقق شد بزرگ بود و اهداف پیشرو بزرگتر بود؛ مدیران جدید باید طبق مواردی که در احکامشان ثبت شده استفاده از جوانان، استفاده از بانوان و مشاوره گیری از بزرگان را سرلوحه خود قرار دهند. در مسیر پیش روی ما اهداف مشخص است. اولی شبکه ملی اطلاعات است که در گذشته در سه فاز و در بخش زیر ساختی انجام شد. الان به خاطر حضور شورای فضای مجازی، این کار تسریع شده است. تعریف شبکه ملی اطلاعات در سندی که شورای عالی فضای مجازی تدوین کرده به خوبی آمده است.
آذری جهرمی در این همایش با انتقاد از اقدامات اپراتورها و برخی اخبار منتشر شده مبنی بر افشای اطلاعات توسط برخر اپراتورها اظهار داشت: اپراتورها بی‌جا می کنند اطلاعات مشتریان خود را در اختیار دیگران می گذارد؛ نباید حتی خودشان از این اطلاعات استفاده کنند.
بیک پور، رئیس پدافند غیرعامل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در ابتدای همایش سخنانش را اینگونه آغاز کرد؛ برای شروع بحث به استانهای کرمان که با بیش از ١۵٠٠ بار زلزله و کرمانشاه با بیش از ١٢٠٠ بار زلزله و در اواخر زلزله‌ای که استان تهران مواجه شد، می‌پردازیم. در این بحران‌های به وجود آمده مهمترین بحث، غافلگیری ما بود. با وجود برگزاری مانورهای متعدد، ما هم مثل دیگر دستگاه‌ها غافلگیر شدیم و در صدد برطرف کردن این مشکلات هستیم. وی ادامه داد: در برخی موارد تجهیزات ما مشکلات زیادی را ایجاد کرد که برای حل این موانع نیز در حال تلاش هستیم.
مشاور وزیر ارتباطات گفت: مدیران ارشد در استان، بدون هماهنگی با ستاد بحران، از ارسال پیامک به مردم خودداری کنند. اطلاع‌رسانی که در تهران و از طریق شبکه های اجتماعی انجام شد باعث تشویش و نگرانی مردم شد،. باید با ارسال پیامک هایی که از سوی مدیریت بحران تایید می شوند مردم را به آرامش دعوت کنیم.
بیک پور ادامه داد؛ در گام های بعدی برای برطرف کردن مشکلات باید هماهنگی لازم با ارگان‌های دیگر مثل آب، برق، گاز و … نیز داشته باشیم. مدیران استانی باید گزارش های تکمیلی خود را لحظه به لحظه در مواقع بحران برای مرکز ارسال کنند. او همچنین خاطرنشان کرد بحث مانور و اجرای آن هم اکنون در دستور کار قرار دارد؛ در سال های قبل مدیران استان ها چندین مانور را برگزار کرده اند که امیدواریم در گام های بعدی این مانورها باعث کارایی تر شدن در مواقع بحران شود.
در ادامه مراسم رضایی مدیر کل امور استانهای وزارت فناوری و اطلاعات، ضمن ارائه گزارش هماهنگی نظارت بر قرارداد ارائه خدمات پولی و بانکی در دفاتر itc روستایی اظهار داشت: طبق برنامه ای که برای وزارت فناوری ارائه شده است باید در هر سال ٩٠ هزار شغل ایجاد کنیم که در طرحی با عنوان “تکاپو” در حال اجرای این برنامه هستیم.
او ادامه داد: در جهت هم افزایی و همدلی مجموعه مدیران وزارت فناوری اطلاعات دیروز نامه‌ای به استان‌ها ارسال شد، که مدیر ict هر استان به عنوان جانشین وزیر ارتباطات در استانها معرفی شد.
رضایی گفت: در ادامه ارائه خدمات مناسب به مردم، پست بانک ها در همه روستاها نسبت به ارائه خدمات جدی‌تر از قبل قدم برمی‌دارند و سرویس‌های بیشتری به مردم خواهند داد. او همچنین اشاره داشت که دفاتر پست بانک در همه نقاط روستایی در حال حاضر مشغول ارائه سرویس هستند و در مجموع بیش از ١٠٠٠ خودپرداز در این پست بانک‌ها وجود دارد.

دکتر سرابیان، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در ادامه همایش اظهار داشت: ماموریت مهم وزارت، رسیدن به عدد ١٠٠-١٢٠ هزار میلیاردی و تقسیم بین سی تی و ای تی است، که ۶٠ به ۴٠ می باشد؛ ماموریت دیگر وزارت که مهم می باشد، توسعه بازار ای تی برای رسیدن به عدد گفته شده است.
او ادامه داد: درباره برش استانی و اینکه هر استان چقدر سهم از این عدد خواهد داشت باید گفت، این اعداد گرفتنی است نه دادنی! باید با همدلی و کار بیشتر هر استان سهم خود را تعیین کند. برای به دست آوردن اعداد و ارقام در برش استانی اقدامات اولیه لازم است که باید انجام شود؛ مقدمه اول وجود سند ١٠-٢٠ صفحه ای از منابع و توانایی هر استانی است.
در ادامه برنامه، مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب و کارهای نوپای وزارت فناوری و اطلاعات، گزارشی را به صورت تصویری و نموداری ارائه داد. مراسم تقدیر و تشکر از مدیران سابق و معرفی رسمی مدیران جدید با حضور مقام عالی وزارت، آذری جهرمی از برنامه‌های دیگر همایش بود.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.