کد خبر : 102277 | تاریخ انتشار : ۱۰:۵۹:۳۰ ۱۳۹۶/۰۷/۱۲ | تعداد بازدید : 1,203 بازدید | تعداد نظرات : ۰

سرپرست شبکه بهداشت فردیس:

اجرای طرح پایش سلامت دانش آموزان در مدارس فردیس/ ۲۵درصد از مدارس فاقد بوفه هستند

معصومه جودکی سرپرست شبکه بهداشت شهرستان فردیس : خوراکی مصرفی که در بوفه های مدارس به دانش آموزان ارائه می شود باید مورد تأیید شبکه بهداشت باشد.

معصومه جودکی سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان فردیس صبح امروز (چهارشنبه) در گفتگو با پایگاه خبری فردیسان ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید اظهار داشت: خوراکی مصرفی که در بوفه های مدارس به دانش آموزان ارائه می شود باید مورد تأیید شبکه بهداشت باشد.

وی با بیان اینکه اطلاع رسانی کافی با هدف شناخت مواد خوراکی مناسب و مقوی به دانش آموزان ارائه شده است، افزود: بنری به منظور  آگاهی  وشناخت مواد خوراکی مناسب طراحی شده است که  پس از  تأمین منابع مالی در سطح مدارس شهرستان توزیع خواهد شد تا دانش آموزان ازمواد خوراکی غیر بهداشتی و مضر دوری کنند.

این مسئول تصریح کرد: در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از مدارس  فاقد بوفه هستند و ۷۵ درصد باقی مانده در صورت مشاهده تخلف به شبکه بهداشت گزارش خواهد شد.

جودکی در ادامه با تأکید بر لزوم هماهنگی مدیران مدارس با نمایندگان شبکه بهداشت، خاطرنشان کرد: سلامت دانش آموزان توسط شبکه بهداشت به صورت رایگان مورد پایش و بررسی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: غربالگری، بهداشت دهان و دندان، ضایعات پوستی، سوء تغذیه، تیروئید از جمله برنامه هایی است که مورد پایش شبکه بهداشت قرار می گیرد.

انتهای پیام/جواهری

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.