کد خبر : 100931 | تاریخ انتشار : ۰۹:۱۷:۴۲ ۱۳۹۶/۰۴/۲۱ | تعداد بازدید : 1,322 بازدید | تعداد نظرات : ۰

کارشناس اجتماعی فردیسان :

تربیت های مجازی آسان اما خطرناک هستند/ از رشد مجازی فرزندتان پیشگیری کنید

امروز با حضور کودکان در محیط فضای مجازی شاهد تربیت نادرست اجتماعی هستیم و همین امر موجب فاصله گرفتن فرزندان از خانواده ها شده است و میزان تنش را در خانواده ها افزایش داده است

به نقل از فردیسان، تاثیر فضای مجازی برای هیچکس پوشیده نیست به ویژه  در دنیای امروز که اشتیاق نوجوانان برای حضور در این فضا زیاد شده است.

کودکان،نوجوانان و جوانان ما نیاز به تربیت در محیط خانواده و مدرسه دارند تا در آینده سبک زندگی، دوستی ها ،کار و تعامل های اجتماعی را یاد بگیرند اما با حضور گوشی های هوشمند شاهد جایگزین شدن تربیت مجازی به جای تربیت و فرهنگ خانواده ها هستیم، این اتفاق می تواند سلیقه و خواسته های یک ملت بدون جنگ و خونریزی تغییر دهد .

امروز با حضور کودکان در محیط فضای مجازی شاهد تربیت نادرست اجتماعی هستیم و همین امر موجب فاصله گرفتن فرزندان از خانواده ها شده است و میزان تنش را در خانواده ها افزایش داده است بنابراین برای داشتن خانواده ای سالم و به دور از تنش و استرس رعایت مواردی زیر به خانواده ها توصیه میشود.

  • سعی کنید از ساعتهای حضور فرزندتان در محیط های مجازی مطلع باشید.
  • نوجوانان سریعا تقلید می کنند، با تغییر کم دررفتار ان ها حساس شوید و سریعا اقدام کنید اما با لطایف ها و زیرکی هایی که فرزندتان بین شما و گوشی ،شما را انتخاب کند.
  • تاثیرات مخرب و بد فضای مجازی را بشناسید و در مثال های مختلف به صورت غیر مستقیم برای فرزندانتان متذکر شوید.
  • اگر کودکتان گوشی را در دست گرفته است و آرام در جایی نشسته اصلا خوشحال نباشید زیرا خاصیت نوجوانی جنب و جوش است بنابراین مشوق انها در بازی های واقعی باشیم اما این موضوع باید کنترل شده باشد مثلا تشویق برای حضور کودکان و نوجوانان در محیط های ورزشی
  • هر کودکی استعدادی دارد ان را پیدا کرده و تقویت و تشویق کنید، حضور بیش از حد در فضای مجازی برای نوجوان ها باعث افسردگی،بی حالی،کم تحرکی،ضعف تحصیلی،عدم توانایی برای ارتباط با فضای حقیقی،ترس از حضور در اجتماع،عدم فعالیت های ورزشی و عدم تربیت صحیح می شود.

جالب ایت بدانید اغلب افراد که در سن نوجوانی بیش از اندازه بافضای غیرواقعی و مجازی درگیر بوده اند توانایی کار های فنی و حل مسائل ریاضی را نداشته و در بزرگسالی نمی توانند پدر و مادر شایسته ای برای فرزندان خود باشند

به یاد داشته باشید که کودک شما در اینده پدر یا مادر خواهد شد اگر امروز شما تربیت صحیح را در پیش نگیرید با تربیت های مجازی رشد خواهد کرد و در آینده ای نه چندان دور فرزند شما در زندگی شخصی خود دچار مشکلات زیادی می شود.

از همین امروز و از همین حالا تاثیر خود را در خانوادها  بیشتر از فضای های مجازی کنید و برای نوجوانتان دوست واقعی باشید تا به  دنبال دوستهای مجازی نباشند.

سجاد معاضدی

کارشناس اجتماعی

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.