کد خبر : 102115 | تاریخ انتشار : ۰۸:۴۵:۵۵ ۱۳۹۶/۰۷/۰۴ | تعداد بازدید : 1,039 بازدید | تعداد نظرات : ۰

رئیس اداره دامپزشکی فردیس:

تشدید نظارت بر بازار فردیس در ایام محرم /معدوم سازی ۴۶۷ کیلوگرم فرآورده دامی خام

محمد مهدی راهنورد:در راستای حفظ سلامت جامعه نظارت و بازرسی مراکز عرضه فراورده های خام دامی در دستور کار اداره دامپزشکی قرار گرفته است که بدین منظور ۶ نفر در قالب سه گروه به بازرسی و نظارت بربازار فردیس مشغول هستند

محمد مهدی راهنورد رئیس  اداره دامپزشکی شهرستان فردیس، در گفتگو با پایگاه خبری فردیسان با تسلیت ایام سوگواری اباعبداله حسین (ع) اظهار داشت: در این ایام با افزایش ذبح دام و طبخ غذای نذری مواجه هستیم که لازم است نکات بهداشتی در این زمینه رعایت شود.

وی افزود: در راستای حفظ سلامت جامعه نظارت و بازرسی مراکز عرضه فراورده های خام دامی در دستور کار اداره دامپزشکی قرار گرفته است که بدین منظور ۶ نفر در قالب سه گروه به بازرسی و نظارت بربازار فردیس مشغول هستند.

راهنورد در ادامه  اظهار داشت: بیماری های مشترک دام و انسان از خطراتی بسیاری برخوردار هستند که در این رابطه کارشناسان مربوطه به بازرسی می‌پردازند بنابراین از شهروندان فردیسی خواهشمند است برای تهیه نذورات، فراورده دامی خود را بیش از هشت ساعت در یخچال نگهداری کنند.

به گفته وی در یک ماه گذشته از ۳۰۰ واحد بسته بندی فراورده‌های دامی بازدید و بازرسی به عمل آمده است.

راهنورد در پایان خاطرنشان کرد: در طی بازرسی های انجام شده ۷۹۲ کیلوگرم از محصولات مشکوک بود که مورد آزمایش و ارزیابی قرار گرفت که ۴۶۷ کیلوگرم غیر بهداشتی ارزیابی شد و‌معدوم سازی انجام شد و ما بقی محصول به صورت منجمد و فریز شده به رستوران ها عرضه شد.

انتهای پیام/طیبه جواهری

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.