کد خبر : 101045 | تاریخ انتشار : ۰۸:۴۱:۰۷ ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ | تعداد بازدید : 983 بازدید | تعداد نظرات : ۰

به مناسبت سالروز تاسیس شورای نگهبان؛

تضعیف شورای نگهبان آب ریختن بر آسیاب دشمن است/حضور مردم در انتخابات سیلی محکم علیه هجمه ها

اگر شورای نگهبان نبود سرانجام انقلاب به مشروطیت تبدیل می‌شد و حضور مردم در پای صندوق های رای همراه سیلی محکمی علیه هجمه های شورای نگهبان بوده است

به  نقل از فردیسان، شورای نگهبان در ساختار جمهوری اسلامی ایران موقعیت و منزلتی ویژه ای دارد چرا که نظارت بر کار قوه مقننه، نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری و مجلس خبرگان و تفسیر قانون اساسی به این نهاد موقعیتی تعیین کننده ای بخشیده است.

شورای نگهبان به دستور امام خمینی(ره) در ۲۶ تیرماه ۵۹ تاسیس شده  و نقش بسیار مهمی در حراست و حفاظت از انقلاب اسلامی ایران دارد.

در اهمیت این نهاد همین بس که حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران اعضای آن را “حافظ مصالح اسلام و مسلمین” دانسته و نسبت به کسانی که علیه تصمیمات فقهای شورا حرف می زنند، می‌فرمایند: “من به این آقایان هشدار می‏‌دهم که تضعیف و توهین به فقهای شورای نگهبان امری خطرناک برای کشور و اسلام است”.

همواره بیشترین هجمه علیه این نهاد در زمان تعیین صلاحیت ها روی می دهد و متاسفانه یکی از راهکارهای نظام سلطه برای نفوذ و رخنه در بدنه نظام ، تلاش برای به قدرت رسیدن طیف هماهنگ با نظام سلطه و هجمه به شورای نگهبان است. عده ای نیز در داخل کشور خواسته با ناخواسته با این جریان همراه می شوند و با اتهامات واهی زمینه را برای شیطنت نظام سلطه باز می کنند.

ایجاد فضای بی اعتمادی نسبت به شواری نگهبان توسط عناصر خارجی اهدافی را دنبال می کند از جمله ان می توان به مخدوش کردن نظام و سلامت و کارآمدی آن ، تشکیک در سلامت انتخابات با هدف ایجاد فضای بی‌اعتمادی ، زیر سؤال بردن ویژگی مردمی بودن نظام و مخدوش کردن حضور یا دلسرد کردن مردم از مشارکت گسترده ، عقب‌نشینی سیاسی نظام سیاسی (تزلزل منزلت رهبری) ، نفی جایگاه ولی فقیه و نظارت استصوابی شورای نگهبان القای یأس و ناامیدی در مردم نسبت به نظام و مسئولین ، مخدوش جلوه دادن الگوی مردم‌سالاری دینی اشاره کرد.

جای تردید نیست که احراز صلاحیت کاندیداها یک مسئله قانونی،عقلی و عرفی است و در تمامی کشورهای دنیا قوانینی برای حضور نامزدها و کاندیداها تعیین شده است در جمهوری اسلامی نیز دایره رد یا تایید صلاحیت “قانون” است.

حجت الاسلام موسی قربانی نماینده ادوار مجلس در خصوص هجمه های به شورای نکهبان گفت:شورای نگهبان برای حفظ آبروی افراد رد صلاحیت شده ، از بیان دلایل ردصلاحیت خوددادری می کند و شاید همین امر هم افراد را وا می دارد تا به این شکل علیه شورای نگهبان صحبت کنند، امّا این را هم باید گفت که این هجمه‌ها ، شورای نگهبان از موضع قاطع خود در برخورد با ناصالحان و اصحاب فنته و یقه سفیدها خارج نمی کند.

شورای نگهبان بر اساس وظیفه الهی خود عمل می‌کند و به هیچ وجه متعلق به یک حزب و جناح سیاسی نیست و رد و یا تایید صلاحیت افراد از حزب و جناح های مختلف دلیل متقنی بر فراجناحی بود ن این نهاد شورایی است.

در فتنه ی ۸۸ دشمنان انقلاب تلاش نمودن با زیر سوال بردن این نهاد و در دوره های بعد با نشان دادن انحراف در انتخابات مردم را از حضور در پای صندوق های رای دلسرد و نومید کنند اما  تجربه سی و اندی ساله انقلاب در برگزاری انتخابات مختلف نشان می دهد که این شورا همواره در مسیر انقلاب و حفظ ارزش های انقلاب گام برداشته و هرگز موضوعات قبیله ای را ملاک احراز  و یا رد صلاحیت کاندیداها قرار نداده است.

بنابراین نباید عده ای برای روی کار آمدن جناح و حزب خاصی و یا تصدی کرسی ها بیشتر در امور کشوری با مورد هجمه قرار دادن شواری نگهبان آب بر اسیاب دشمنان بریزند بدون شک و تردید اگر شورای نگهبان نبود سرانجام انقلاب به مشروطیت تبدیل می‌شد و حضور مردم در پای صندوق های رای همراه سیلی محکمی بر هجمه های علیه شورای نگهبان بوده است.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.