کد خبر : 101040 | تاریخ انتشار : ۱۲:۳۵:۲۴ ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ | تعداد بازدید : 998 بازدید | تعداد نظرات : ۰

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان فردیس:

تولید بیش از دو هزار تن گندم در فردیس/ ۵۱۳ تن جو در فردیس برداشت شد

محرمعلی اسدزاده: گندم کاران فردیسی موفق شدند در سال زراعی جاری با توجه به ۳۳۵ هکتار سطح زیر کشت ۲۳۸۴ تن گندم تولید کنند

محرم‌علی اسدزاده صبح روز یکشنبه در گفتگو با پایگاه تحلیلی فردیسان در ارتباط با میزان تولید گندم در شهرستان فردیس، اظهار داشت: در سال جاری میزان تولید و برداشت گندم چشم گیر بوده است.

وی ضمن اشاره به تلاش و زحمات کشاورزان فردیس افزود: گندم کاران فردیسی موفق شدند در سال زراعی جاری با توجه به ۳۳۵ هکتار سطح زیر کشت ۲۳۸۴ تن گندم تولید کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فردیس با بیان اینکه سطح زیر کشت و میزان تولید در شهرستان فردیس، متوسط عملکرد در هر هکتار حدود ۷/۲ تن است، بیان داشت: این میزارن و رقم امیدوار کننده است و بیانگر این است که در زمینه کشاورزی با رونق و پیشرفت مواجه بوده ایم.

اسدزاده عملکرد فردیس در مقیاس با متوسط کشوری را رو به رشد و مثبت خواند و افزود: بالاترین عملکرد گندم کاران و کشاورزان شهرستانی به شخصی تعلق گرفت که موفق شد ۱۲/۶ تن در هکتار برداشت محصول داشته باشد.

  • برداشت ۵۱۳ تن در فردیس

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود در ارتباط با فعالیت جو کاران  شهرستان فردیس در سال زراعی جاری، بیان داشت: با توجه به تلاش شبانه روزی کشاورزان شاهد روند خوبی از سوی این قشر هستمی و با پیشرفت چشم گیری مواجه بوده ایم.

به گفته وی بخش کشاورزی در سطح شهرستان فردیس در تمامی زمینه های کاشت، داشت و برداشت روند خوبی را پشت سر گذاشته است.

اسدزاده در ادامه با بیان اینکه طبق ۹۳ هکتار سطح زیر کشت برای محصول جو در فردیس وجود دارد، افزود: خوشبختانه در سال جاری موفق به تولید ۵۱۳ تن جو شده‌ ایم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: متوسط عملکرد تولید جو در هر هکتار حدود ۵/۵ تن تولید است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.