کد خبر : 19724 | تاریخ انتشار : ۱۳:۰۲:۳۹ ۱۳۹۳/۰۵/۰۳ | تعداد بازدید : 828 بازدید | تعداد نظرات : ۰

تیتر شجاعانه نیویورک تایمز در حمایت از فلسطینی ها !!

فردیسان:«در حالی که بیشتر دنیا به اسرائیل روی خوش نشان نمی‌دهند، آمریکا به حمایت خود ادامه می‌دهد»

پایگاه خبری تحلیلی فردیسان:

روزنامه نیویورک تایمز در مقاله‌ای به قلم هلن کوپر و سومینی سنگوپتا با عنوان «در حالی که بیشتر دنیا به اسرائیل روی خوش نشان نمی‌دهند، آمریکا به حمایت خود ادامه می‌دهد»، به جنگ بین اسرائیل و فلسطینی‌ها در نوار غزه و واکنش‌های جهانی به آن می‌پردازد.

تیتر شجاعانه نیویورک تایمز در حمایت از فلسطینی ها !!

در حالی که حملات اسرائیل به غزه وارد سومین هفته خود شده است و شمار کشته‌شدگان فلسطینی در حال افزایش است، واکنش‌ها در ایالات متحده آمریکا توأم با سکوت بوده است. نتایج یک نظرسنجی که اواخر هفته گذشته انجام شد، نشان می‌دهد هنوز اکثریت آمریکایی‌ها از اسرائیل حمایت می‌کنند، که به نظر تحلیلگران، بخشی از آن به دلیل شکست بهار عربی در گسترش دموکراسی در خاورمیانه است. در چنین وضعیتی اما، اسرائیل مبارزه برای کسب حمایت افکار عمومی در دیگر نقاط جهان را از دست می‌دهد.

روز چهارشنبه، شورای حقوق بشر سازمان ملل رأی به تشکیل کمیسیون تحقیق برای بررسی جنایات جنگی ادعا شده در غزه داد، که آمریکا تنها کشوری بود که رأی منفی داد.

به نوشته نیویورک تایمز یک کارتون باراک اوباما (رئیس جمهوری آمریکآ) که او را سپر دفاعی اسرائیل در برابر انتقادهای جامعه جهانی برای حمله اسرائیل به غزه نشان می‌دهد، در رسانه‌های  آمریکا پخش شده است.

از نظر بسیاری در خارج از آمریکا، اشغال سرزمین‌های فلسطینی در کرانه باختری توسط اسرائیل عملی غیرقانونی است. روز چهارشنبه، سفیر ایسلند در آمریکا، گرتا گاناردوتیر، این اشغال را هسته مرکزی مشکلی دانست که عامل خشونت‌های کنونی است.

ترجمه: امتی – تیتر یک

منبع: نیویورک تایمز

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.