کد خبر : 101670 | تاریخ انتشار : ۰۹:۲۳:۰۲ ۱۳۹۶/۰۶/۰۶ | تعداد بازدید : 1,118 بازدید | تعداد نظرات : ۰

همزمان با سالروز حادثه منا؛

حادثه منا به نام اسلام به کام شیطان/تناقض آشکار سازمان حقوق بشر در حمایت از مسلمانان/تحریم حج بازی در زمین دشمن است

این تفکر که هزینه حج را صرف امور خیریه کنیم و از کمک به عربستان بپرهیزیم تا حضور در مناسک حج واجب  تعطیل شود نوعی همراهی با تفکر دشمنان اسلام، مقابله با فرمان الهی و بازی در زمین دشمن به شمار می آید.

به نقل از فردیسان، ششم ذی الحجه سال ۱۳۹۴با حادثه تلخ منا برای مردم ایران همراه شد و مردم ایران عزادار شهیدان هموطن خود در سرزمین وحی شدند .

در این حادثه که به دلیل بی کفایتی و بی تدبیری دولت عربستان و بروز مشکلات عمدی و سهوی در اداره امور حج عربستان بود  ۴۶۲ زائر ایرانی شهید شدند.

در این میان برخی از روزنامه ها‌ی عربستان همچون «الاشرق‌الاوسط» به طرزی عجیب و غیر قابل  وصف طی کردن مسیر مخالف را توسط ایرانیان دلیل این فاجعه برشمرد و سعی در تشویش افکار عمومی در راستای اینکه ایرانیان نیت “استعمار افکار مسلمانان” را دارند به راه انداخت که در این  میان عدم آگاهی برخی از مردم و دشمنی  دشمنان به این شعارها  دامن زد.

گفتنی است ان حادثه علاوه بر شهادت حجاج ایرانی، شهیدان مسلمان دیگری هم به همراه داشت که انتظار می رفت همه کشورها ی مسلمان یک صدا بر علیه عربستان قیام کنند اما سکوت سایر کشور ها باعث شد که ایران به تنهایی در مقابل دولت عربستان به اعتراض بپردازد.

البته سکوت کشورهای مسلمانی که در این فاجعه هرچند بی اهمیت نیست اما ارزش چندانی هم نخواهد داشت در ادامه میزان عکس العمل و بازخورد این حادثه توسط مسئولان کشوری مهم و حائز اهمیت است.

این حادثه که سکوت سازمان حقوق بشر را نیز به همراه داشت تناقص آشکار این سازمان در عمل به  حقوق بشر بیشتر نمایان کرد.

لازم به ذکر است این حادثه عکس العمل های را از سوی مسئولان کشوری به همراه داشت که در آن زمان تنها مقام قاطع و پشتیبان مردم که به سخنرانی و مقابله با دشمن پرداخت مقام معظم رهبری بود که پس از سخنان ایشان دولت آل سعود موظف و محکوم به پس دادن اجساد ایرانی شدند.

بررسی این حادثه از پیچ و خم های سیاسی و اجتماعی و تهاجم فرهنگی برخوردار است که در قالب یک متن نخواهد گنجید اما مسئله حائز اهمیت تفاوت و تغییر رفتار مسلمانان از عمل حج واجب است که تا حدودی با تغییر نگرش قشر جوان همراه بود.

راه اندازی “کمپین” هایی مقابله با رفتن ایرانیان و مسلمانان به فریضه واجب حج از سیاست های بسیاری برخوردار است که تفکر هر ایرانی در این زمینه لازم و ضروری است.

بد نیست بدانیم در حال حاضر بسیاری از افراد تصمیم به  حضور در حج واجب را ندارند که  این رفتار همان خواسته دشمنان اسلام و نظام است و لازم است مردم در این زمینه هوشیارانه عمل کنند.

گفتنی است طبق مطالعات روانشناختی انجام شده، این افراد که مخالف حضور در مناسک حج هستند و این عمل را بیهوده می خوانند از خود باوری برخوردار هستند که در مواقع دیگر نیز تنها به اموری که از نظر خود مثبت و قابل قبول است عمل میکنند.

با توجه به اینکه در اسلام یکی از پنج رکن اساسی دین داری به فریضه حج مربوط می شود و انجام این مناسک  از فرامین الهی است، میتوان به راحتی دریافت که این گمانه زنی ها تنها به دلیل مخالف افراد با دین الهی است نه کشور عربستان، و لازم است با گفتگو و تبادل نظر این افراد را نسبت به اشتباهشان آگاه کنیم.

در واقع این تفکر که هزینه حج را صرف امور خیریه کنیم و از کمک به عربستان بپرهیزیم تا حضور در مناسک حج واجب  تعطیل شود نوعی همراهی با تفکر دشمنان اسلام، مقابله با فرمان الهی و بازی در زمین دشمن به شمار می آید.

در پایان شایان ذکر است با توجه به فرامین رهبر انقلاب و مراجع تقلید حضور در مناسک حج همچون سال های گذشته بر افرادی که توانمندی مالی دارند واجب و ضروری به شمار می آید و مسلمانان باید هوشیارانه تصمیم بگیرند تا در مقابل دشمنی های مستکبران و آل سعود و سیاست و نقشه های آن ها به خوبی تصمیم گرفته و عمل کنند.

انتهای خبر/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.