کد خبر : 103670 | تاریخ انتشار : ۱۲:۳۵:۱۶ ۱۳۹۶/۱۱/۰۱ | تعداد بازدید : 243 بازدید | تعداد نظرات : ۰

حضور مقامات کشوری در شهرستان فردیس + تصاویر

عصر روز شنبه مقامات دولت کشور ساعاتی میهمان شهرستان فردیس بودند و از شرکت تولید داروی سیناژن بازدید کردند

* حضور مقامات کشوری در شهرستان فردیس

به نقل از فردیسان، روز گذشته استان البرز میزبان مسئولان کشوری، همچون معاون اول رئیس جمهور، وزیر صنعت معدن تجارت، وزیر بهداشت و درمان، معاون علمی و پژوهشی رئیس جمهور و غیره بود که شهرستان فردیس نیز از این میزبانی بهره مند شد.

حضور این گروه از مقامات با هدف افتتاح فاز سوم شرکت سیناژن در شهرک صنعتی سیمین دشت بوده است و در این برنامه از دارو نئوفوز نیز بهره برداری شد.

گفتنی است این دارو برای افرادی که تحت پوشش درمانی پیوند مغز استخوان قرار گرفته اند تولید می شود که بیماران در این حوزه طی چهار مرحله تزریق دارو را به عهده دارند.

* رونمایی از داروی نئوفر برای نخستین بار در کشور

پیش از این دارو از کشورهای خارجی وارد می شد که در هر مرحله مبلغ ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای بیمار هزینه داشت در حالی که نسخه داخلی این دارو با همان کیفیت مبلغ ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به بازار ارائه خواهد شد.

* داستان واردات دارو تا زمانی که به کیفیت مرغوب و قیمت مناسب در کشور برسیم ادامه دارد

سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان در حاشیه رونمایی از این دارو گفت: دولت موظف نیست هر دارویی که در کشور تولید می شود را تحت پوشش بیمه درمانی قرار دهد چرا که این امر ممکن نیست.

وی افزود: مبلغ دریافتی بیمه بسیار اندک است و بیش از ۹۰ درصد از مردم تحت پوشش بیمه هستند از طرفی هزینه تولید برخی از این دارو ها بالا بوده و از همین رو تحت پوشش قرار گرفتن دارو های گران امکان پذیر نیست.

وزیر بهداشت و درمان بیان داشت: لازم است اقلام دارویی تحت پوشش بیمه اولویت بندی شود تا بیشتر داروهای مورد نیاز مردم به آن ها تعلق گیرد و تنها موارد خاص مشمول بیمه نشوند.

قاضی هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: واردات دارو تا زمانی که روند روبه رشد تولید دارو با کیفیت و با قیمیت مناسب در کشور برقرار شود ادامه خواهد داشت.

* منابع طبیعی کشور روبه اتمام است به فکر چاره باشیم

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور نیز در این برنامه به ظرفیت های طبیعی رو به اتمام کشور اشاره کرد و گفت: باید به نیروی فکر جوانان تکیه کرد و به فکر چاره ای برای آینده ایران اسلامی داشته باشیم.

وی افزود: نمی توانیم دست روی دست بگذاریم تا منابع ملی و طبیعی به اتمام برسد و باید از هم اکنون جایگزینی برای منابع طبیعی داشته باشیم تا در اقتصاد آینده نیز تأثیر گذار باشیم چرا که همه ما در مقابل آینده کشور مسئول هسیتم.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: کشورهای دیگر در انتظار ایجاد مشکل برای ما هستند و دست روی دست نگذاشته اند تا ما به پیشرفت برسیم چرا که از موفقیت ما احساس خطر دارند.

جهانگیری یادآور شد: در حال حاضر نیروهای جوان در دولت فعالیت دارند و شاهد این هستیم که میانگین سنی در میان کارمندان ۳۲ سال است.

وی در پایان تأکید کرد: برای اشتغال زایی برنامه های ویژه ای در نظر گرفته شده است که می توان به تخصیص اعتبار ۱۲ هزار میلیاردی اشاره کرد که به صورت وام در اختیار کارآفرینان قرار خواهد گرفت و برای اشتغال زایی در حوزه روستاها وام با ۶ درصد سود و در حوزه راه اندازی شرکت های دانش بنیان ۴ درصد سود خواهد بود.

در ادامه تصاویری از این برنامه را مشاهده خواهید کرد؛

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.