کد خبر : 102626 | تاریخ انتشار : ۱۱:۴۳:۲۳ ۱۳۹۶/۰۸/۱۸ | تعداد بازدید : 1,594 بازدید | تعداد نظرات : ۰

همرمان با اربعین سید و سالار شهیدان:

خط سرخ عاشورا به خط سبز ظهور نزدیکتر شده است/زیارت میلیونی اربعین بشارت آماده شدن جهان برای ظهور است

شکوهی که امروز در زیارت میلیونی اربعین دیده می شود بشارتی بزرگ است و نشانه آماده تر شدن مردم جهان برای دوران با شکوه ظهور مصلح کل، حضرت حجه بن‌الحسن(عج).

به نقل از فردیسان، بیستم ماه صفر همزمان با چهلمین روز شهادت امام حسین (ع) به نام اربعین حسین نامگذاری شده است.

مردم مسلمان ایران در این روز با گرامیداشت این روز سعی دارند راه و یاد امام حسین (ع) و یارانش را که با هدف امر به معروف و نهی از منکر قیام کرده اند را زنده نگهدارند.

مردم مسلمان جهان، عزاداری چهلمین روز از شهادت امام حسین (ع) را با حضور یکپارچه در کربلای حسینی به پا میدارند. و به سوگ سید و سالار شهیدان مینشینند.

اکنون پس از۱۴۰۰ سال غم شهادت اباعبدلله و اهل بیتشان مانند اتشی بر دل مسلمین است ومراسم اربعین هرسال پرشور از سال پیش برگزار میشود.

نظرات و تعبیرهای بسیاری از حماسه اربعین سیدالشهدا مطرح شده  است، الکساندر دوگین: پیاده‌روی اربعین شبیه یک حادثه آخرالزمانی و مقدمه تحول جهانی است.

همچنین نظریه پرداز و نویسنده روسی در این خصوص میگوید،:🔹از نظر من حادثه پیاده روی اربعین که هر روز ابعاد بین المللی گسترده‌تری پیدا می کند و از همه ملیت‌ها و ادیان از جمله مسیحیان در آن شرکت می کنند، مقدمه یک تحول اساسی در مقیاس جهانی است.

🔹 دنیای مدرن با ایدئولوژی لیبرال و سرمایه سالارانه اش به پایان رسیده و جز بحران آفرینی دستاورد دیگری برای بشریت ندارد.

🔹 امروز محتاج یک رستاخیز معنوی و الهی است که مایه های آن قویا در انقلاب اسلامی و نهضت امام خمینی وجود دارد.

🔹من به عنوان یک مسیحی ارتدوکس با رویکرد آخرالزمانی انقلاب اسلامی که خود را حرکتی آماده گر برای ظهور مسیح و مهدی می داند، موافقم و امیدوارم با آن حادثه عظیم که پیروان همه ادیان منتظر آن هستند، فاصله زیادی نداشته باشیم.

این سخنان نشان میدهد اهمیت حماسی اربعین بسیار فراتر از دنیای اسلام و مسلمین است و هدف امام حسین (ع) هرروز برای مردم جهان با هر دین و ائینی جذاب تر میشود و به طبع به شناختن ایشان خواهند پرداخت.

در این رابطه حجت الاسلام حسین اکبری، کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار ما گفت:‌ قرنهاست که دوستان اهل بیت (ع) با تمسک به کاروان داغدیده اسیران کربلا زیارت اربعین امام حسین (ع) را به جا می آورند. اما در سالهای اخیر روح تازه ای در این زیارت پر فضیلت دمیده شده است و بر شکوه آن افزوده است. گو اینکه زیارتی که تا به حال بیشتر سلوک و همراهی فردی مردم با امام (ع) بود به مرحله ای جدید از جریان جمعی با محوریت محبت سید الشهداء (ع) رسیده است و مردم جهان با این پیاده روی به بلوغ یک جامعه آرمانی و ایمانی با محوریت امام (ع) نزدیکتر شده اند.

وی ادامه داد: راهی طولانی برای رسیدن به این فضیلت بزرگ پیموده شده است. عاشورایی که در سال ۶۱ به وقوع پیوست آغاز این راه بود. نهالی که در عاشورا کاشته شد امروز گل داده است و روزی عطر گلهای بیشمار این شجره طیبه همه جهان را پر خواهد کرد.

این کارشناس مذهبی تصریح کرد: این روزها دورنمای اصلاحی که امام حسین (ع) با آن فداکاری بزرگ وعده آن را داده بودند بهتر می توان مشاهده نمود. می توان دید که خط سرخ عاشورا به خط سبز ظهور نزدیکتر شده است.

اکبری یادآور شد: شکوهی که امروز در زیارت میلیونی اربعین دیده می شود بشارتی بزرگ است و نشانه آماده تر شدن مردم جهان برای دوران با شکوه ظهور مصلح کل، حضرت حجه بن‌الحسن(عج). نمایشی کوچک از همدلی و برادری و محبتی که پس از ظهور وعده آن را به ما داده اند را می توان در زائران اربعین مشاهده کرد. در این زیارت می توان به خوبی دید که مرزهای خود ساخته بشر مثل نژاد و قبیله و زبان و کشور از میان برداشته می شود. اینها همه به یاری خداوند ذائقه بشر را برای چشیدن طعم شیرین ظهور آماده خواهد ماند.

حماسه جهانی در راه است…

انتهای پیام/طیبه جواهری

 

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.