کد خبر : 100722 | تاریخ انتشار : ۰۹:۰۹:۲۴ ۱۳۹۶/۰۴/۱۱ | تعداد بازدید : 1,706 بازدید | تعداد نظرات : ۰

خودروهای مزخرف تاریخ

اینبار به سراغ ۱۰۰ ماشین مزخرف تاریخ صنعت خودروسازی رفته ایم که از جهات مختلف ضعیف بودند؛ برخی از لحاظ طراحی و ظاهر، برخی از لحاظ قدرت و…

 اگر ماشین های بد در دنیا نبودند، پس چگونه می توانستیم ارزش ماشین های خوب را بدانیم؟ حتما در گذشته لیستی از ۱۰۰ ماشین برتر تاریخ را که برایتان آماده کردیم را مشاهده کرده اید؛ اما اینبار به سراغ ۱۰۰ ماشین مزخرف تاریخ صنعت خودروسازی رفته ایم که از جهات مختلف ضعیف بودند؛ برخی از لحاظ طراحی و ظاهر برخی از لحاظ قدرت و… ضعیف بودند.
متاسفانه بسیاری از این نمونه های وحشتناک در طول تاریخ در بازار آمریکا تردد داشته اند.نکته قابل توجه در مورد این ماشین ها این است که برخی از آنها متعلق به خودروسازان بزرگ می باشند.
۱۹٫AMC  گرملین – ۱۹۷۰
AMC قصد داشت با پایان دادن به تولید هورنت های کامپکت، قدم دربازار خودروهای سابکامپکت بگذارد اما با تولید مدل گرملین ۶ سیلندر و ۸ سیلندر پس از بردار بزرگ خود در جایگاه دوم بازنده های این بازار قرار گرفت.
 100 خودروی مزخرف تاریخ (6)

استون مارتین ساینت – ۲۰۱۱

این ماشنی در واقع بازطراحی تویوتا iQ بود و قیمت آن ۴۷۰۰۰ دلار اعلام شد. این ماشین برای دست یافتن به استانداردهای محیط زیستی ماشین ها در اروپا راه زیادی باید طی کند و استون مارتین با تولید این مدل، در واقع به برند خود خیانت کرد.
 100 خودروی مزخرف تاریخ (6)

۱۷٫رنو فوگو – ۱۹۸۲

کوپه فرانسوی شکننده و ضعیف با محور جلو که خیلی زود از یادها رفت. این ماشین به خاطر خطای فرمان زیادی که داشت چندین بار با فراخوان بازگشت به کارخانه مواجه شد.
 100 خودروی مزخرف تاریخ (6)

۱۶٫فورد پینتو – ۱۹۷۱
قیمت پایه این ماشین ۲۰۰۰ دلار بود اما این ماشین یک نقطه ضعف بزرگ داشت چرا که هیچ حفاظ امنیتی برای باک بنزین که در قسمت عقب ماشین تعبیه شده بود در آن تعبیه نشده بود. این ماشین در زمان خود بارها منفجر شد و آتش گرفت و فورد به خاطر آن پرونده های زیادی در دادگاه ها دارد.
 100 خودروی مزخرف تاریخ (6)

۱۵٫کرایسلر TC -1989

ترکیب احمقانه ای از ماشین های دیفرانسیل جلوی سری K با مونتاژی از مازراتی و بدنه ای شبیه به یک رودستر دو در، این ماشین را بسیار سبیه به ماشین های لبارون کرده بود.این مدل را می توان بدترین ماشین مازراتی و کرایسلر نامید.
 100 خودروی مزخرف تاریخ (6)

۱۴٫لامبورگینی اسپادا – ۱۹۶۸

یک طراحی تخیلی به همراه یک شاسی پیچیده با موتوری ۴ لیتری و ۱۲ سیلندر که ۳۲۵ اسب بخار قدرت داشت و مصرف سوخت بالایی نیز از آن گزارش شده بود. اولین نمونه های این ماشین با دنده اتوماتیک روانه بازار شدند.
 100 خودروی مزخرف تاریخ (6)

۱۳٫رلیانت رابین – ۱۹۷۴

یک ماشین سه چرخ بی ثبات که با بدنه پلاستیکی اش، حرکتی شبیه به لاک پشت داشت. موتور ۷۵۰ سی سی این ماشین نیز بسیار ضعیف بود.
100 خودروی مزخرف تاریخ (6)

۱۲٫رنو آلیانس -۱۹۸۳

این ماشین در واقع ساخت AMC بود و نسخه آمریکایی رنو سابکامپکت با محور جلویی محسوب می شد که ۶۰ اسب بخار قدرت داشت.این ماشین را می توان بدترین ماشین در سال ۸۵ میلادی در کل جهان نامید چرا که در برخی موارد درهای آن نیز بسته نمی شدند.
 100 خودروی مزخرف تاریخ (6)

۱۱٫شورلت سری D – ۱۹۱۷

اولین شورلت های ۸ سیلندر تنها قادر به ایجاد ۳۶ اسب بخار نیرو بودند که حتی کمتر از شورلت های چهار سیلندری که در سال ۱۹۱۸ ساخته می شد، به حساب می آمد. پس از این تجربه ناموفق، هشت سیلندر بعدی شورلت ۳۷ سال بعد با قدرت بیشتر ساخته شد.
 100 خودروی مزخرف تاریخ (6)

۱۰٫اولدزموبیل کاتلس سوپر دیزل – ۱۹۷۹

این ماشین با موتور ۵٫۷ لیتری به همان بدی ماشین های ۸ سیلندر دیزلی این کمپانی بود. مدل هایی که از موتور ۴٫۳ لیتری استفاده می کردند حتی وضعیت بدتری داشتند.از این مدل تنها ۷۹ عدد فروخته شد. مدل های با پیشرانه ۴٫۳ لیتری تنها قادر به ایجاد نیرویی برابر ۹۰ اسب بخار بودند.
 100 خودروی مزخرف تاریخ (6)

۹٫تارابانت -۱۹۵۷

این ماشین دو سیلندر ساخت آلمان شرقی را می توان فاجعه ای نامید که پس از فروریختن دیوار برلین همچنان به ساختش ادامه دادند. شاید یکی از دلایلی که کمونیسم را شیطانی می نامند همین باشد.
 100 خودروی مزخرف تاریخ (6)

۸٫کادیلاک سیمارون – ۱۹۸۲

تلاشی خنده دار برای رقابت با BMW که با بازطراحی شورلت کاوالیه چهار سیلندر و دیفرانسیل جلو به شکست انجامید.این ماشین نزدیک بود کادیلاک را نابود کند.
 100 خودروی مزخرف تاریخ (6)

۷٫ادسل کورس ایر – ۱۹۵۸

فورد به دنبال بازطراحی ماشینی زیبا بود تا بر مرکوری غلبه کند اما این تلاش منجر به محصولی زشت شد.
 100 خودروی مزخرف تاریخ (6)

۶٫ساترن یون – ۲۰۰۳

رانندگی با این ماشین یک حماقت محض بود. طراحی داخلی این ماشین به قدری بد بود که ممکن بود برای تعویض پدال، پاهای شما در بین گپ های پلاستیکی تعبیه شده در آن قسمت گیر کند.به سادگی می توان این ماشین را دومین ماشین فاجعه قرن بیست و یک نامید.
 100 خودروی مزخرف تاریخ (6)

۵٫شورلت وگا – ۱۹۷۱

موتوری که روغن را نگه نمی داشت برای ماشینی که برای مشتریان خاص تولید می شد، ویژگی بدی به شمار می رفت.این ماشین باعث شد تا آمریکایی ها به خرید تویوتا و هوندای ژاپنی روی اورند.
 100 خودروی مزخرف تاریخ (6)

۴٫یوگو – ۱۹۷۸

نسخه صربستانی فیات ۱۲۷ که آنقدر بد بود که حتی ارزش پرداخت پول با قیمت پایینش هم نداشت.
 100 خودروی مزخرف تاریخ (6)

۳٫ BMW  ایزتا – ۱۹۵۵

این ماشین در اصل توسط ایزو ایتالیا ساخته شد؛ اما BMW ساخت این ماشین تک در را که ۱۲ اسب بخار قدرت داشت را برای ۷ سال ادامه داد.اگر لین ماشین را کنار دیوار پارک می کردید، انگار در زندان گرفتار شده اید و قادر نبودید از آن خارج شوید.

 100 خودروی مزخرف تاریخ (6)

۲٫فورد موستانگ ۲ – ۱۹۷۴

این ماشین با الهام از مدل پینتو ساخته شد اما این محصول پر نقص باعث کاهش طرفداران موستانگ شد. و متاسفانه از سوی برخی خریداران که با بحران سوخت دست و پنجه نرم می کردند، مورد استقبال قرار گرفت.
100 خودروی مزخرف تاریخ (6)

۱٫پونتیاک آزتک – ۲۰۰۱

اگر یکبار سوار ماشین های  آزتک شده باشید متوجه خواهید شد که طراحی خارجی این ماشین به عنوان نقطه مثبت آن محسوب می شود. اما این ماشین به این علت در صدر لیست بدترین ماشین ها قرار گرفته چرا که با تولیدش یک کمپانی ۸۴ ساله از بین رفت و این مورد به خاطر این بود که متاسفانه نهایت زشتی در طراحی این مدل خاص دیده می شد و از پلاستیک در بدنه آن کار شده بود و استقبال از آن آنقدر ضعیف بود که کمپانی پونتیاک مجبور به خداحافظی از دنیای خودروسازی شد.
100 خودروی مزخرف تاریخ (6)

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.