کد خبر : 103628 | تاریخ انتشار : ۱۴:۰۳:۱۹ ۱۳۹۶/۱۰/۲۶ | تعداد بازدید : 318 بازدید | تعداد نظرات : ۰

در طول تاریخ دشمنان اسلام به نقد معصومین پرداخته اند / این سخن شایسته شخص دوم کشور اسلامی ایران نیست

با بررسی تاریخ شاهد این هستیم که نقد ائمه معصوم و پیامبر اکرم (ص) تنها توسط دشمنان اسلام و منافقین صورت گرفته است

به نقل از فردیسان محمد پورقربان استاد دانشگاه و نظریه پرداز سیاسی در پی اظهارات رئیس جمهور ایران مبنی بر نقد ائمه معصوم و پیامبر اکرم (ص) یاد داشتی به شرح زیر منتشر کرد؛

بنابر گفته رئیس جمهور محترم در طول تاریخ اسلام موارد متعدد از نقد پیامبر مکرم اسلام و امامان معصوم به چشم می خورد، که کاملاً صحیح می باشد.

اما باید دید نقد از جانب چه کسانی صورت گرفته است؟ از جانب دوستان و نزدیکان و یا از جانب دشمنان؟ و آیا اهل بیتی که خداوند آنها را از خطا مبرا دانسته و پیامبری که سخن نمی گوید مگر اینکه کلام وحی را انتقال می دهد، را می توان نقد کرد؟ آیا عقل ناقص بشری توان به نقد کشیدن عقل کل را دارد؟ اینکه عده ای بی خرد و برگشته از دین، پیامبر را نقد کنند و حکم ضلالت و بدبختی خود را صادر نمایند دلیل موجهی بر نقد ایشان است؟

بعد از پیامبر چه کسانی ایشان را مورد انتقاد قرار دادند؟ چه کسانی واقعه غدیر را به باد انتقاد گرفتند و جانشین پیامبر را ۲۵ سال خانه نشین کرده و مسیر اکمال دین را به انحراف کشاندند؟ سلمان؟ اباذر؟ مقداد؟ و یا ……؟ و پیامبر مکرم اسلام در خصوص منتقدان بعد از خود چه جملاتی را بیان کردند؟ چه کسانی جانشینی امیر المومنین علیه السلام را به باد انتقاد گرفتند؟

رئیس جمهور محترم بهتر میدانند که در طول تاریخ اسلام افراد زیادی به جنگ با امام معصوم برخاستند! با دستورات الهی مخالفت کردند و منکر همه چیز شدند! آیا اقدامات این چنینی حجت شرعی و قانونی برای تجویز نمودن در عصر حاضر می باشد؟ و آیا شایسته است که از زبان شخص دوم کشوری که داعیه ام القرایی جهان اسلام را دارد و خود ملبس به لباس دین است، این تفاسیر منتشر شود؟

با مرور سخنان رئیس جمهور محترم در خصوص مسایل دینی می توان به این نتیجه رسید که، کسی که از واقعه خونین کربلا درس مذاکره می آموزد، نقد پیامبر و امامان معصوم را از حقوق شهروندی خود تلقی می کند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.