کد خبر : 102319 | تاریخ انتشار : ۰۹:۱۸:۵۶ ۱۳۹۶/۰۷/۱۵ | تعداد بازدید : 1,606 بازدید | تعداد نظرات : ۰

فردیسان گزارش می دهد:

زنگ خطری به رنگ آغاز سال تحصیلی/ضرورت ساماندهی سرویس مدارس در فردیس

پیش از این اعلام شد خودروهایی که فاقد مدرک و برچسب باشند و اقدام به جابه جایی دانش آموزان کنند با برخورد پلیس مواجه خواهند شد این در حالی است که تا کنون نه مدرکی برای رانندگان خودرو در نظر گرفته شده است و نه برچسبی تخصیص داده شده است.

 به نقل از فردیسان، با آغاز سال تحصیلی موجی از شور و نشاط شهرها را گرفته است و این شور و نشاط خاطرات زیبایی را برای همه به تصویر می کشد که یکی از  آنها سرویس های مملو از دانش آموزان کوچک و بزرگ  در حال تکاپو و بازیگوشی است.

برای خانواده‌ها نیز یکی از مهم ترین مسائل در انتخاب مدرسه مناسب فرزندشان بحث نزدیکی و حمل ونقل است تا علاوه بر امنیت و راحتی، از درگیری با مسائل و مشکلات سرویس‌های مدارس مصون بمانند.

اکنون با گذشت حدود نیمی از نخستین ماه سال تحصیلی مشکل سرویس مدارس در شهرستان نوپای فردیس به قوت خود باقی  است .

در حالی که در سال جاری مقرر شده بود سرویس مدارس در قالب کارگروه ماده ۱۸ در شهرستان ها ساماندهی شود اما به نظر می رسد تا رسیدن به امنیت و آرامش خاطر در سرویس مدارس راهی دراز در پیش است.

طبق این مصوبه مقرر شده بود سرویس مدارس در شهرستان فردیس زیر نظراتاق اصناف این شهرستان و توسط اتحادیه اتومبیل های کرایه ای فعالیت کنند و پیمانکاران در این رابطه به قید قرعه به مدارس معرفی شوند که این موضوع اعتراض برخی از مدیران را به همراه داشت چرا که مورد بی احترامی و بی توجهی پیمانکاران قرار گرفته اند.

  • صلاحیت شرکت‌های سرویس رسانی تایید شود

نکته مهم و حائز اهمیت اعتماد و اطمینان خانواده ها به رانندگان سرویس مدارس است که اولیا نیز بدون نگرانی با پرداخت هزینه متعارف فرزند خود را راهی مدارس کنند.

از طرفی رانندگان سرویس لازم از ظاهر موجهی برخوردار باشند که پیش از این با مواردی مواجه شدیم که نوع پوشش زننده به یک الگوی نامناسب برای دانش آموزان  و نسل جوان تبدیل شده اند.

این نکته که جنگ روانی و تهاجم فرهنگی را به همراه دارد باید مورد بررسی قرار گیرد چه بسا بانوان و مردانی که به عنوان رانندگان سرویس  با پوشش و چهره نامناسب در محیط فرهنگی مدارس ابتدایی، متوسطه اول و دوم حاضر می شوند که تبعات منفی در فرهنگ جامعه و تفکر دانش آموزان خواهد داشت.

  • برچسب دار شدن خودروهای سرویس مدارس

برچسب دار شدن خودرو های سرویس مدارس یکی دیگر از برنامه های مقرر سرویس مدارس در شهرستان فردیس بود که تاکنون با گذشت ۱۵ روز از آغاز سال تحصیلی جدید اتفاق نیافتاده است.

پیش از این اعلام شد خودروهایی که فاقد مدرک و برچسب باشند و اقدام به جابه جایی دانش آموزان کنند با برخورد پلیس مواجه خواهند شد این در حالی است که تا کنون نه مدرکی برای رانندگان خودرو در نظر گرفته شده است و نه برچسبی تخصیص داده شده است.

در این میان اعلام شده است که تاکنون رانندگان سرویس به بخش مرکزی فردیس معرفی نشده اند که این مهم نیز به خودی خود بیانگر عدم ساماندهی مناسب این اقدام است که باید به سرعت مورد توجه قرار گیرد.

سید همایون شریفی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز در این رابطه به خبرنگار ما گفت: در حال حاضر هیچ نوع برچسب و مدارکی برای خودروهای سرویس دانش آموزی در سطح استان و شهرستان فردیس فراهم نشده است.

وی در ادامه بیان داشت: ترافیک شهرستان فردیس لازم به توجه ویژه است که تنها با افزایش زیرساخت ها میسر خواهد شد.

سرهنگ ایوب احدی، رئیس پلیس نیروی انتظامی فردیس در این رابطه گفت: سعی کرده ایم شرایط را برای تردد دانش آموزان امن سازیم و خیابان های اطراف مدارس به تابلو، سرعت گیر و چراغ راهنما مجهز کرده ایم.

وی در ادامه افزود: تعلیم و آموزش دانش آموزان همیار پلیس از دیگر مواردی است که در دستور کار قرار گرفته است و بی شک در سال جاری در این زمینه اقدام خواهد شد.

مسئولان محترم شورای ترافیک، شورای آموزش و پرورش، سازمان حمل و نقل شهرداری و سایر دست‎اندرکاران امور ترافیکی شهر، با برگزاری یک جلسه و اتخاذ تصمیمات قابل اجرا و دوراندیشانه و غیر مقطعی (در یک زمان مشخص و به دور از تعجیل) یک بار برای همیشه مشکل سرویس مدارس را حل کنند تا حداقل بخشی از دغدغه‎های خانواده‎ها در خصوص مسائل آموزشی در این شهرستان مرتفع شود.

 انتهای پیام/طیبه جواهری

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.