کد خبر : 100684 | تاریخ انتشار : ۰۹:۰۳:۲۴ ۱۳۹۶/۰۴/۰۸ | تعداد بازدید : 1,129 بازدید | تعداد نظرات : ۰

سردشت؛سرآغاز سیاه پرونده دردناک استفاده از تسلیحات شیمیایی/ رژیم صهیونیستی پیشتاز استفاده از سلاح های شیمیایی در جهان

در میان رژیم‌هایی که این کنوانسیون منع تسلیحات شیمیایی را امضا نکرده‌اند تنها رژیم صهیونیستی است که پرونده قطور استفاده از تسلیحات کشتارجمعی را دارد.

به نقل از فردیسان، واقعه سردشت سرآغاز سیاه پرونده دردناک استفاده از تسلیحات شیمیایی در جهان به‌عنوان سلاح کشتارجمعی بود، اولین شهری است که بعد از جنگ جهانی اول و تصویب کنوانسیون های منع سلاح های شیمیایی بعد از ظهر روز هفتم تیر ماه سال ۱۳۶۶ در حالی که جنگ ایران و عراق در اوج خود بود، توسط حزب بعث عراق، بمباران شیمیایی شد.

در این حادثه ۱۰۹ نفر از مردم بی دفاع بلافاصله جان باختند و امروز بعد از گذشت نزدیک سه دهه هنوز مردم این دیار زن و مرد، کودک و جوان از اثر گازهای شیمیایی استفاده شده در آن رنج می برند اهمیت این موضوع زمانی آشکار می شود که بدانیم این شهر اولین قربانی مواد شیمیائی در دنیا است.

صاحبان سلاح مرگبار در دنیا امروز نیز درصدد راه اندازی جنگ و تفرقه در میان سایر کشور ها هستند،کشورهایی مانند آمریکا و انگلیس همواره در حال جنگ اندازی در میان کشور های دیگر دنیا هستند.

چندی پیش شاهد حضور رئیس جمهور آمریکا در عربستان بودیم که این سفر نیز در ارتباط با جنگ افروزی و فروش سلاح خود به عربستان بود.

آمریکا برای اطمینان در فروش سلاح های خود سعی به اتحاد و ائتلاف چند کشور عربی پر سرمایه با ایران بود تا بتواند ضمن دوشیدن آن کشور ها به انقلاب ایران اسلامی تعرض کند و سلاح خود را در معرض فروش بگذارد.

در سوریه بار دیگر مسئله تسلیحات شیمیایی در جهان داغ شد و بسیاری یاد مسئله همیشگی نبردهای امروزی جهان افتادند.

کنوانسیون بین‌المللی منع تسلیحات شیمیایی مهم‌ترین معاهده بین‌المللی منع تولید، انباشت و استفاده از سلاح‌های کشتارجمعی و جنگ‌افزارهای شیمیایی است که در ۱۳ ژانویه ۱۹۹۳ در پاریس و نیویورک به تصویب نمایندگان ۱۶۵ کشور عضو سازمان ملل متحد رسید.

با وجود پیوستن سوریه اما هنوز ۶‌حکومت ازجمله رژیم صهیونیستی در دنیا هستند که همچنان این کنوانسیون را امضا نکرده‌اند.

در میان رژیم‌هایی که این کنوانسیون را امضا نکرده‌اند تنها رژیم صهیونیستی است که پرونده قطور استفاده از تسلیحات کشتارجمعی را دارد.

استفاده علنی از بمب‌های فسفر سفید در حملات علیه نوار غزه تنها یک برگ از این پرونده است. تاکنون اما مجامع بین‌المللی هیچ فشاری بر اسرائیل در این رابطه مانند پرونده تسلیحات هسته‌ای آن وارد نکرده‌اند تا این رژیم را مجبور به امضای کنوانسیون منع تسلیحات شیمیایی کنند.

آن چه که مسلم است برخی از این سلاح که موجب کشتار انسان ها می شود درآمد زایی هنگفتی برای کشورهای سیاه تاریخ دارند که نتیجه درآمدزایی انها وجود جنگ در جوامع مختلف دنیا است.

گفتنی است این موضوع ادامه خواهد داشت و حقوق بشر نیز در این میان نیز رعایت نخواهد داشت.

 

 

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.