کد خبر : 103490 | تاریخ انتشار : ۰۸:۲۷:۲۲ ۱۳۹۶/۱۰/۲۰ | تعداد بازدید : 268 بازدید | تعداد نظرات : ۰

سرپرست جمعیت هلال احمر فردیس:۴ کانون خانه هلال در شهرستان فردیس افتتاح می شود

سر پرست جمعیت هلال احمر شهرستان فردیس از افتتاح ۴ کانون خانه هلال در این شهرستان خبر داد و گفت: این جمعیت در راستای افزایش تاب آوری و خود امدادی جامعه تلاش می کند‌

به نقل از فردیسان، محجوبه نامجو عصر سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه که در جمعیت هلال احمر فردیس برگزار شد، با بیان اینکه تعامل با رسانه ها در اولویت اقدامات جمعیت هلال احمر این شهرستان است، اظهار داشت: هدف از جذب شهروندان به جمعیت هلال احمر آموزش همگانی است و افزایش تاب آوری در هنگام بحران است.

سرپرست جمعیت هلال احمر فردیس با بیان اینکه جمع آوری کمک های مردمی توسط برخی ارگان ها و ادارات در هنگام بحران یکی از دلایل مخشوش شدن وضعیت شده بود، عنوان کرد: امید داریم با افزایش توانمندی جمعیت هلال احمر موجب فزایش عملکردمان باشیم.

وی عضویت افتخاری خبرنگاران در جمعیت هلال احمر را مهم اعلام کرد و گفت: در زلزله کرمانشاه اقدامات مهمی در شهرستان فردیس انجام شد و در نظر داریم تعامل میان رسانه ها و جمعیت هلال احمر فردیس افزایش یابد.

نامجو با بیان اینکه اعضای برجسته تیم های واکنش سریع و سحر استان البرز از اعضای جمعیت هلال احمر شهرستان فردیس هستند، گفت: این مهم نشان از پتانسیل های هلال احمر این شهرستان است.

وی با بیان اینکه اعضای هلال احمر بازوهای توانمند جامعه هستند، افزود: پس از زلزله کرمانشاه چادر های جمع آوری کمک های کردمی طی ۱۵ روز به صورت شبانه روزی در فردیس استقرار یافت.

سرپرست جمعیت هلال احمر فردیس تعداد داوطلبان هلال احمر این شهرستان را یکهزار و ۱۰۰ نفر اعلام کرد و گفت: از این میان ۵۰۰ نفر عضو جمعیت جوان این شهرستان هستند.

وی با بیان اینکه در زلزله کرمانشاه حدود ۷۰ نیروی داوطلب جمعیت هلال احمر شهرستان فردیس به صورت شبانه روزی امدادرسانی می کردند، تاکید کرد: تفکیک کمک های مردمی یکی از مهمترین مسائل در امدادرسانی به زلزله زدگان بود چراکه حفظ کرامت شهروندان زلزله زده بسیار مهم است.

سرپرست جمعیت هلال احمر فردیس در بخش دیگری با بیان اینکه داوطلبان جمعیت هلال احمر شهرستان فردیس نیروهایی متخصص هستند، خاطرنشان کرد: ساختمان هلال احمر این شهرستان استیجاری است و در این رابطه از نهاد های مربوطه می خواهیم نسبت به ارائه زمینی برای ساخت ساختمان هلال احمر شهرستان فردیس اقدام کنند.

وی از افتتاح ۴ کانون خانه هلال در سطح شهرستان فردیس خبر داد و گفت: جمعیت هلال احمر شهرستان فردیس در راستای افزایش خود امدادی و تاب آوری جامعه اقدام می کند.

نامجو با اشاره به اینکه انبارهای دپوی بحران فردیس پاسخگوی امدادرسانی به جمعیت ۵۰۰ هزار نفری این شهرستان نیست، بیان کرد: در این رابطه علاوه بر اینکه از رسانه های شهرستان فردیس درخواست کمک داریم، می خواهیم از ظرفیت خیرین نیز استفاده کنیم.

وی با تاکید به بستر سازی در زمینه بحران برای فردیس، گفت: جمعیت هلال احمر شهرستان فردیس مقدمات عملیات دفترچه امدادی خانوار های شهرستان فردیس را انجام داده است تا در پی آن بتوانیم تجهیزات خود را آماده کنیم.

به گفته سرپرست جمعیت هلال احمر فردیس سوله بحران مشکین دشت تجهیز شده است.
انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.