کد خبر : 102170 | تاریخ انتشار : ۱۳:۱۰:۳۸ ۱۳۹۶/۰۷/۰۶ | تعداد بازدید : 1,045 بازدید | تعداد نظرات : ۰

در شورای امر به معروف و نهی از منکر مطرح شد؛

ضرورت آموزش فقه بازار در کسبه/ اعزام ۷۵۰ گروه فرهنگی در استان البرز

نشست ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر صبح امروز (پنج شنبه) با حضور مسئولان در دفتر امام جمعه شهرستان فردیس برگزار شد،

به نقل از فردیسان، سرهنگ علی لشگری فرمانده سپاه شهرستان فردیس صبح امروز (پنج شنبه) در نشست ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر که در دفتر امام جمعه شهرستان فردیس برگزار شد،با تأکید بر انجام امر به معروف و نهی از منکردر جامعه، اظهار داشت: لازم است فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه نهادینه شود تا بار دیگر شاهد تکرار حوادث تلخ تاریخی نباشیم .

وی با بیان اینکه امام حسین (ع) برای امر به معروف و نهی از منکر جان خود را فدا کرد، افزود: بسیاری از جوانان ایرانی جان خود را فدای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده اند که لازم است برای قدردانی  از خون شهدا با ترویج امر به معروف در جامعه به بهبود شرایط فرهنگی و اجتماعی کمک کنیم.

لشگری با بیان این مطلب که جلسات ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر باید به صورت مستمر برگزار شود گفت : شورای امر به معروف و نهی ازمنکر در ادارات شهرستان مستقر شود.

وی با تأکید بر اینکه دبیر و رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر ادارات معرفی شود، خاطرنشان کرد: طرح یادواره در سطح مدارس در حال اجرا شدن است که بسیار مناسب و در خور است و پیشنهاد میشود این طرح در دانشگاه ها نیز اجرایی شود.

لشگری در بخش پایانی سخنان خود با تأکید بر آسیب شناسی در جامعه به برگزاری آموزش فقه بازار اشاره کرد و افزود: باید شرایط به صورتی پیش رود که نقش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه مشخص باشد.

محمدرضا فلاح نژاد معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری فردیس در این جلسه گفت :در بخش های بسیاری از ادارات، شورای امر به معروف و نهی از معروف تشکیل شده است.

وی افزود: شعار ها باید اجرایی شود واجازه ندهیم تنها در قالبی برگزار جلسات و مصوبات مشکلات به قوت خود باقی بماند.

این مسئول با بیان اینکه باید سعی کنیم جلسات مختلف را با هدف امر به معروف برگزار کنیم، خاطر نشان کرد: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری باید به پر رنگ تر کردن نقش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بپردازیم.

فلاح نژاد با بیان این که۸۰ درصد شخصیت افراد در کودکی و با توجه به فرهنگ جامعه و خانواده شکل می گیرد افزود: نقش آموزش و پرورش در این زمینه بسیار مهم و ضروری است.

مهدی احمدوند، رئیس اداره تبلیغات شهرستان فردیس نیز در حاشیه این نشست خاطرنشان کرد: در سطح استان البرز برنامه های به منظور رسیدگی به مسائل فرهنگی ارائه شده است که امر به معروف و نهی از منکر نیز از این موارد به شمار می آید.

وی افزود: تشکیل ۷۵۰ گروه ۱۰ نفره یکی از برنامه ها است که اعتبار ۱۰۰ میلیون تومانی برای آن در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان تبلیغات فردیس در بخش پایانی سخنان خود بیان داشت: سازمان تبلیغات در راستای مقابله با آسیب های اجتماعی با همکاری آموزش و پرورش برنامه هایی را اجرایی خواهد کرد.

انتهای پیام/طیبه جواهری

 

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.