کد خبر : 102225 | تاریخ انتشار : ۱۱:۳۵:۴۲ ۱۳۹۶/۰۷/۱۱ | تعداد بازدید : 1,055 بازدید | تعداد نظرات : ۰

در شورای آموزش و پرورش فردیس مطرح شد؛

ضرورت برچسب دار کردن سرویس مدارس در فردیس/استقلال اداره آموزش و پرورش در اولویت قرار دارد

شست شورای آموزش و‌پرورش شهرستان فردیس صبح ‌امروز (سه شنبه) با حضور امام جمعه،‌ فرماندار شهرستان فردیس و سایر مسئولان شهرستانی در  محل اداره آموزش و پرورش برگزار شد

به نقل از فردیسان،نشست شورای آموزش و‌پرورش شهرستان فردیس صبح ‌امروز (سه شنبه) با حضور امام جمعه،‌ فرماندار شهرستان فردیس و سایر مسئولان شهرستانی در  محل اداره آموزش و پرورش برگزار شد.

حجت السلام والمسلمین علی اکبر ایمانی امام جمعه شهرستان فردیس در این نشست ضمن تسلیت ایام محرم،بار دیگر بر استقلال اداره آموزش و پرورش شهرستان فردیس تاکید کرد..

وی در ادامه  افزود: اگر مشکلات در مدارس جدی گرفته شود و سرمایه گذاری های لازم انجام شود مشکلات کاهش خواهد یافت.

این مسئول تصریح‌ کرد: فرهنگ‌سازی در راستای انجام وظایف شهروندی باید انجام شود تا نسل جدید مشکلات پیشین را تجربه نکنند.

حجت الاسلام ایمانی ضمن تأکید بر سواد رسانه ایی خاطر نشان کرد: استفاده از فضای مجازی باید به درستی در دستور کار قرار گیرد.

امام جمعه فردیس با بیان اینکه به صورت جدی باید اقامه نماز در مدارس توجه شود، خاطرنشان کرد: روحانیون و کارشناسان مذهبی که از حوزه های علمیه به مدارس فرستاده می شود و از آموزش و پرورش می خواهیم گزارش عملکرد آنها را ارائه دهند.

در ادامه نشست حمید احدی سرپرست فرمانداری فردیس ضمن تأکید به حفظ حرمت مدیران مدارس گفت: باید شرایطی ایجاد شود که تعامل مدیران و پیمانکاران در چهارچوب اخلاق به انجام برسد.

وی افزود: سرویس‌های مدارس در کارگروه ماده ۱۸ مورد بررسی قرار گرفته است که لازم است خودروهای مربوطه دارای معاینه فنی، گواهینامه و بیمه باشند.

سرپرست فرمانداری فردیس تصریح‌ کرد: خودروهایی که در راستای سرویس مدارس فعالیت می‌کنند برچسب دار خواهند شد و توسط پلیس راهنمایی و‌رانندگی مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

احدی بیان داشت: جریمه های سنگینی برای خودروهایی که بدون مجوز و برچسب خارج از چهارچوب قوانین فعالیت می‌کنند در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه به مسائل مربوط به رسیدگی مدارس اشاره کرد و گفت: موارد مربوط به آموزش و فرهنگ‌سازی نسل جوان و دانش آموزان در دستور کار قرار گیرد.

فرشته فهمیده مدیر آموزش و پرورش شهرستان فردیس در این نشست ضمن گرامیداشت ایام محرم اظهار داشت: سال تحصیلی با شرایط مطلوب همراه بوده است و مدرسه خیرساز شهرک بعثت نیز بدون مشکل فعالیت خود را آغاز کرده است و تنها موضوع سیستم گرمایشی این مدرسه در حال رسیدگی است.

وی در ادامه به ساماندهی سرویس مدارس اشاره کرد و افزود: ۲۲۰ راننده معرفی شده اندروید و‌موظف هستند به راهنمایی رانندگی و مرکز بهداشت شهرستان مراجعه کنند و مورد تأیید قرار گیرند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فردیس با بیان اینکه قرعه‌کشی در میان پیمانکار و‌ عدم تعامل پیمانکار با مدیر مدرسه مشکلاتی را به وجود آورده است، گفت: این روش برای نخستین بار به انجام می‌رسد که بی شک با مشکلاتی همراه است اما اجازه بی احترامی به مدیران توسط پیمانکاران نخواهیم داد و حتما این موضوع پیگیری می‌شود.

انتهای پیام/جواهری

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.