کد خبر : 103965 | تاریخ انتشار : ۱۲:۴۳:۱۵ ۱۳۹۶/۱۲/۱۳ | تعداد بازدید : 14,874 بازدید | تعداد نظرات : ۰

اجرایی شدن طرح یک طرفه خیابان شهیدان هدایتکار ملغی می شود

خیابان شهیدان هدایتکار که کمتر از یک سال است به درخواست مردم در راستای کاهش ترافیک یک طرفه شده بود طی تصمیمی از سوی شورای ترافیک شهرستان فردیس، از حالت یک طرفه خارج خواهد شد

به نقل از فردیسان، بخش مشکین دشت که زیر مجموعه شهرستان فردیس به شمار می آید از بافت های فرسوده و خیابان های غیر استانداری برخوردار است.

گفتنی است در این میان افزایش و تراکم جمعیت در این منطقه موجب شده است که امکانات لازم برای مردم فراهم نباشد و هم چنین مطالبات مردمی افزایش یابد.

خیابان شهیدان هدایتکار یکی از خیابان های اصلی شهر مشکین دشت به شمار می آید که از تردد بالای خودرو ها و حجم بالای ترافیک مواجه است.

سال گذشته با توجه به درخواست مردم وکارشناسی های انجام شده مقرر شد این خیابان را به شکل یک طرفه در آوردند که همین اقدام منجر شد معضل ترافیک در این خیابان رفع شود و رضایت عموم شهروندان مشکین دشتی را به همراه داشت.

پس از گذشت حدود یک سال با عوض شدن اعضای شورای شهر فردیس و شهرداری این منطقه شاهد برگزاری نشس هایی در راستای ملقی شدن این طرح بودیم که جای سوال را برای شهروندان و البته اصحاب رسانه به دنبال داشت.

این پروژه در سال گذشته اعتباری حدود ۵۰ میلیون تومان را به همراه داشت که می توان فارس از در نظر گرفتن این مبلغ به صرف سرمایه های بالای انسانی اشاره کنیم که در زمینه نصب گل میخ ها و آماده سازی این خیابان فعالیت بسیاری داشته اند.

شایان ذکر است عمده اعتراضاتی که به یک طرفه شدن این خیابان می شد مربوط به کسبه این خیابان بوده است که با در نظر گرفته شرایط بعد و قبل یک طرفه شدن خیابان هدایتکار می توانیم به درک درستی از دلیل این اعتراضات بدست آوریم.

روز گذشته که نشست کمیته فنی ترافیک شهر مشکین دشت برگزار شد، شاهد تصمیمی از سوی اعضای این شورای بودیم مبنی بر ملقی شدن یک طرفه بودن خیابان شهیدان هدایتکار بودیم.

مصوبات این جلسه به شرح ذیل اعلام شده است؛

 ۱_ طرح یکطرفه خیابان هدایتکار که از تاریخ ٩۶/۵/١٨ به صورت آزمایشى اجرایى گردید، مشکلاتى را براى شهروندان به وجود آورد که طرح فوق مجددا توسط مشاور بررسى و سه نظریه از سوی ایشان مطرح و به اتفاق آراء یک نظریه مورد تصویب قرار گرفت که خیابان فوق به صورت دوطرفه اجراء و نظریه فوق جهت تصمیم گیرى نهایى به شوراى ترافیک شهرستان ارسال و در صورت تائید به اجرا در خواهد آمد.

۲_ مقررگردید طرح تعریض خیابان شهیدان هدایتکار از خیابان اشرفى اصفهانى تا بلوارشهید شیرازیان پس از تائید در شوراى ترافیک شهرستان  توسط شهردارى عملیاتی گردد.

۳_در خصوص درخواست اهالى محترم کریم آباد مبنى بر امحاء نرده هاى روبروى کریم آباد و انتقال پایانه اتوبوسرانى به محل دیگر مقررشد شهردارى با مشاور ،طرح فوق رابررسى نماید و نظریه کارشناسى مجددا در کمیته فنى ترافیک مطرح و تصمیم گیرى گردد.

و همچنین در خصوص نصب تابلو راهنما در بلوار امام خمینی (ره) محمد شهر برأى شهرکهاى بعثت و مهندس زراعى ، دوربرگردان بعد از ماهى سرا(شمال به جنوب)و اول خیابان همت (جنوب بِه شمال) توسط شهردارى اقدام گردد.

در این میان لازم به ذکر که اگر یک طرفه شدن این خیابان با نگاهی کارشناسی به انجام رسیده است پس نباید پس از یکسال ملغی گردد و اگر در غیر این صورت بوده است که اقدامی دور از چهارچوب قانون به شمار می آید.

اما سوال اصلی که برای شهروندان مشکین دشتی و سایر افرادی که در این مسیر تردد دارند به وجود می آید این است که ” آیا دلیل ملغی شدن این طرح تنها اعتراض کسبه خیابان هدایتکار است؟” چرا که بسیاری از مردم پس از اجرایی شدن این طرح رضایت خود را اعلام کردند.

از طرفی اگر این طرح پیش از این کارشناسی شده به شمار می آید بی شک به نفع مردم و شهر خواهد بود و این نکته را نیز باید در نظر داشته باشیم انجام هر کاری مخالفین  وموافقینی را خواهد داشت و اگر نتوانیم اقدامی را به درستی انجام دهیم همواره در صدد تغییر نظر و عقیده خود هستند چرا که از نحوه عملکرد خود رضایت ندارند.

در پایان امیدوار هستیم این اقدام با در نظر گرفتن نظر گروهی از مردم و یا کسبه این خیابان نباشد و از لحاظ قانونی، کارشناسی و اقتصادی توجیح شده باشد .

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.