کد خبر : 80089 | تاریخ انتشار : ۱۱:۱۱:۱۸ ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ | تعداد بازدید : 1,442 بازدید | تعداد نظرات : ۰

عجیب ترین گوشی هوشمند جهان

واحد آزمایشگاه Human Media در دانشگاه Queen موفق به ساخت گوشی همراهی شده که از بدنه قابل انعطاف بهره می‌برد و صفحه‌نمایشی هولوگرافیک دارد

عجیب ترین گوشی هوشمند جهان

سرویس دانش فردیسان: این صفحه از فناوری هولوگرافیک بهره می‌برد به این ترتیب بر خلاف صفحه‌نمایش‌های رایج سه‌بعدی که هر تصویر را تنها برای یک چشم ایجاد می‌کنند در این صفحه‌نمایش هولوگرافیک شاهد لایه‌ای از لنزهای مختلف هستیم که نور را در زوایای متفاوت ساطع می‌کنند. این شیوه باعث می‌شود بدون نیاز به عینک سه‌بعدی چندین نفر قادر باشند تصاویر سه‌بعدی را مشاهده کنند.

عجیب ترین گوشی هوشمند جهان
اگر خاطر شما باید گفتیم که این گوشی در کنار صفحه‌نمایش جالب خود از بدنه قابل انعطاف نیز بهره می‌برد. صفحه‌نمایش گوشی HoloFlex از حالت خمیدگی خود برای مشاهده محتوای سه‌بعدی توسط چند نفر استفاده می‌کند. برای نمونه فرض کنید که با خم کردن صفحه قادر باشید یک تصویر را نسبت به تصویر پشت آن بزرگ‌تر مشاهده کنید. جالب اینجاست که حتی می‌توان با استفاده از این صفحه‌نمایش سه‌بعدی به انجام بازی پرندگان خشمگین پرداخت.
عجیب ترین گوشی هوشمند جهان
تا اینجای کار را باید به دانشمندان این دانشگاه دست‌مریزاد گفت؛ اما گوشی HoloFlex یک اشکال مهم نیز دارد و آن کیفیت پایین نمایش محتوای سه‌بعدی است. درست است که در این گوشی صفحه‌نمایشی فول‌ اچ‌دی به خدمت گرفته شده است اما این صفحه‌نمایش پس از اینکه تصاویر را در محیط ۱۶۰ در ۱۰۴ پیکسل به صورت سه‌بعدی به نمایش گذاشت دیگر کیفیت اصلی خود را ندارد و با این حساب اصلا نمی‌توان روی وضوح تصویر در گوشی HoloFlex حساب باز کرد. در این بین ذکر این نکته نیز لازم است که شاید صفحه‌نمایش‌های ۱۶K بتوانند کیفیت مطلوبی را در این گوشی به نمایش بگذارند، البته هنوز استفاده از این صفحه‌نمایش‌ها در گوشی‌های هوشمند رایج نیست.
برجسب ها »

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.