کد خبر : 103955 | تاریخ انتشار : ۰۹:۱۹:۵۹ ۱۳۹۶/۱۲/۰۷ | تعداد بازدید : 652 بازدید | تعداد نظرات : ۰

فردیسان گزارش می دهد؛ سریال “ترافیک در فردیس” ادامه دارد / مطالبه مردمی که بر روی زمین مانده است

شهرستان فردیس یکی از مهم ترین شهر های استان البرز است که سال ها است با معضل ترافیک دست و پنجه نرم می کند و متاسفانه شاهد این هستیم که این معضل حل نشده است و باید شاهد ادامه این روند باشیم

به نقل از فردیسان، شهرستان فردیس که در جنوب استان البرز واقع شده است از جمعیتی بالای نیم میلیون میلیون نفر برخوردار که در همین راستا شاهد هستیم بر اهمیت این شهر افزوده می شود.

کفتنی است، یکی از عمده مشکلات شهر فردیس وجود ترافیک بالا در خیابان اصلی این شهر و منطقه مارلیک است که موجب شده است اعتراض بسیاری از شهروندان این منطقه را به دنبال داشته باشد.

از طرفی شهر فردیس یک مرکز خرید است که با توجه به نزدیک شدن به عید با سیل جمعیتی از خرید کنندگان همراه خواهد بود و از همین رو بار ترافیکی در این منطقه بیشتر خواهد شد.

شایان ذکر است رسیدگی به این موضوع بیش از چهار سال که در دستور کار مسئولان مربوطه قرار گرفته است اما تا کنون به نتیجه در خور توجه نرسیده است و تمام رسیدگی به این مشکل در حد یک شعار باقی مانده است و مردم شهر فردیس همچنان با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند.

در این میان می توان تصور کرد اگر بخش جنوبی اتوبان همت به ثمر بنشیند یا اگر روزی طرح ترافیکی زوج و فرد در فردیس راه اندازی شود مشکل ترافیک کمرنگ تر شود.

یکی از دیگر از راه های که می تواند به کاهش ترافیک شهری در فردیس کمک فرهنگ سازی در میان اقشار مردمی است که از پارک دوبل پرهیز کنند و یا اینکه دستفروشان ساماندهی شوند تا معضل ترافیکی قابل حل شود.

سرهنگ بیژن جنتی در این رابطه به خبرنگار ما گفت: یکی از اولویت های اصلی پلیس در شهرستان فردیس رفع معضل ترافیک در محدوده فلکه ها و جاده ملارد است.

وی افزود: اجرایی شدن طرح زوج و فرد در فردیس با محدودیت مواجه شده است و تا رفع این محدودیت های امکان ندارد طرح ترافیکی زوج و فرد در این شهر راه اندازی شود.

فرمانده انتظامی شهرستان فردیس در ادامه یادآور شد: در نظر داریم در سال آینده با یک طرفه کردن خیابان های پر تردد قدی مثبت در راستای رفع معضلات ترافیکی شهر برداریم.

سرهنگ جنتی خاطرنشان کرد: مهندسی ترافیک در شهر فردیس از مهمترین اقداماتی است که باید به آن توجه کرد و در همین راستا در تلاش هستیم تا از راه حلی قانونی و مفید معضل را به حداقل رسانده و رفع کنیم.

وی در پایان متذکر شد: بحث رفع معضل ترافیکی در فردیس یک مشکل پیچیده و دشواری است که برای حل آن باید با تدابیر ویژه اقدام کرد و نمی توانیم با بی فکری پیش روی کنیم چرا که نتیجه عکس خواهد داشت.

به نظر می رسد اقداماتی خوبی برای حل معضل ترافیکی شهر فردیس وجود خواهد داشت اما باید در انتظار نشست که آیا باز هم همچون سال های گذشته معضل ترافیک شهر فردیس در میان وعده و وعیده مسئولان گم می شود و یا به نتیجه در خور توجه و رضایت مردم خواهد رسید.

این که ترافیک و حجم بالای تردد خودرو در شهر فردیس علاوه بر افزایش معضل آلودگی در این شهر زمان و وقت شهروندان را تلف می کند و موجب می شود در این رابطه نیز با اعتراض مردم مواجه شویم.

برخی از مردم در پی اعتراضاتی که به معض ترافیکی شهر فردیس دارند می گویند؛ برای تردد و رفت و آمد به محیط کار مجبور هستیم سه ساعت در مسیر معطل بمانیم و در برخی مواقع که ترافیک به طول بیشتری می انجامد متاسفانه از محل کار با توبیخ مواجه می شویم که این مورد به هیچ وجه عادلانه نیست.

معضل ترافیک شهر فردیس، هیچ موضوع جدیدی نیست که نتوان راه حلی واحد را برای آن در نظر گرفت و اجرایی کرد، امام متاسفاه مدیران شهری فردیس مدام در حال تغصصر هستند و مجال فرصتی برای انجام کارها و اقدامات در این زمینه را ندارند.

یکی دیگر از دلایل به وجود آمدن ترافیک در این شهر وجود دستفروشان متعدد د رخیابان اصلی شهر است که هر ساله به نزدیک شدن به شب عید مبحثی به عنوان “ساماندهی دستفروشان مطرح می شود اما هرگز به نتیجه نرسیده است و رسیدگی به این موضوع مهم و درخور توجه هر سال به سال بعد منتقل می شود.

شناسنامه دار کردن دستفروشان در طو سال از جمله موارد مهمی است که اگر انجام شود عده ای سودجو نمی توانند با نزدیک شدن شب عید اقدام به دستفروشی کنند و راه سو استفاده برای آن گروه بسته می شود.

معقوله جمع آموری و ساماندهی دستفروشان شهر فردیس مبحث مهمی به شمار می آید که باید طی یک گزارش کامل و جامع به آن رسیدگی شود و در این مورد به بحث بپردازیم.

اما نکته حائز اهمیت، ضرورت رسیدگی به مطالبات بر روی زمین مانده مردم است که طی این سال ها تنها با دادن وعده و وعید از آن ها یاد شده و هیچ اقدام مثبت و مفیدی نداشته ایم.

امیدوار هستیم مسئولان جدید شهر فردیس با توجه به سابقه ای که در پرونده خود به ثبت رسانده اند در این راستا به درستی قدم بردارند و شرایطی را به وجود آروند تا مطالبات مردمی تحقق یابد و مردم به خواسته خود برسند.

انتهای پیام/

 

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.