کد خبر : 103450 | تاریخ انتشار : ۱۰:۲۶:۲۹ ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ | تعداد بازدید : 258 بازدید | تعداد نظرات : ۰

فردیس شهر فراموش شده در البرز / مدیرعالی البرز، شرایط نامناسب در فردیس را بهبود بخشد

روند اجرایی و مدیریتی شهرستان فردیس مناسب و قابل قبول نیست و بهتر است این روند بهبود یابد

به نقل از فردیسان بیش از چهار است که از شهرستان شدن فردیس میگذرد و در این میان ۵ نفر میز مدیریت مقام عالی دولتی در شهرستان فردیس را از آن خود کرده است.

عدم ثبات مدیریتی در شهرستان فردیس به مبحثی تبدیل شده است که اعتراض و نارضایتی مردم را به همراه داشته و در این راستا مسئولان استانی تا کنون هیچ اقدام مثبتی نداشته اند.

همچنین اعتراض اصحاب رسانه و مدیران دستگاه خدمات رسان در فردیس را به همراه داشته است این روند همچنان ادامه دارد.

در این میان و با توجه به حال حاضر شرایط شهرستان می توان به حضور حمید احدی، سرپرست فرمانداری شهرستان فردیس که حدود یک سال است در این شهرستان در حال خدمت است اشاره کرد، وی در طول این مدت بدون حکم “فرماندار” در این شهر فعالیت داشته است.

شنیده ها حاکی از جدایی احدی از فردیس است و گفته می شود این فرماندار نیز ماندگار نیست و جا

 به جا خواهد شد؛ اما متاسفانه حکم فرماندار آینده شهرستان فردیس به امضا نرسیده است و در پیچ و تاب مراحل اداری گیرد کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ایمانی امام جمعه شهرستان فردیس چندی پیش در خطبه های نماز جمعه از این روندانتقاد کرد و تسریع در بهبود شرایط فردیس را به مسئولان استانی گوشزد کرد.

یکی از خبرنگاران پیشکسوت شهر فردیس در رابطه با انتقاد امام جمعه شهرستان فردیس اینگونه نوشت؛

اتمام حجت، امام جمعه فردیس:

نباید کلید کارها را به دست برهم زنندگان اوضاع شهر بدهیم 

امام جمعه فردیس در سخنان کم سابقه ای هشدار داد: نمی شود کلید کارها را به دست کسانی بسپاریم که اوضاع را به هم بریزند، همانگونه که شاهد بودیم تعدادی از کارگران قراردادی شهرداری بخاطر موضعی که رییس شورای فردیس گرفت و از آنها خواست سر کار نیایند، آنها رفتند و دست به تجمع در مقابل فرمانداری زدند.

حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر ایمانی در این رابطه با هشدار نسبت به تساهل و تسامح در مورد اوضاع این شهرستان تاکید کرد: جناب استاندار و دیگر مسوولان استان منتظر چه اتفاقاتی در فردیس هستید؟ آیا منتظر هستید کسی که لب چاه ایستاده به ته چاه بیفتد، بعد او را نجات دهید؟

وی تاکید کرد: چرا باید ما شهروند درجه دو تلقی شویم، اگر درجه دو نیستیم بگویید تا تکلیف خودمان را بدانیم، چرا نباید مسایل شهرستان نوپای فردیس چه در انتخاب و حکم شهردار و چه در حکم فرماندار در اولویت باشد؟

ایمانی ادامه داد: متاسفانه در چهار سال گذشته چند فرماندار در فردیس عوض شده و هیچگاه پست‌ های فرمانداری این شهرستان تکمیل نبوده و همیشه پست فرماندار یا یکی دو معاون آن خالی بوده است و ثبات مدیریتی حاکم نبوده است.

امام جمعه فردیس تصریح کرد: البته جناب دکتر نجفی تازه تشریف آورده اند و حق دارند که شناخت کافی نداشته باشند، اما توقع و انتظار ما این است که روی مسایل این شهرستان تاکید داشته باشند، چطور می شود حکم فرماندار کرج صادر و مشغول می شود، اما حکم فرماندار فردیس در اتاقهای وزارت کشور سرگردان است.

وی گفت: چرا تکلیف فردیس روشن نمی شود، چرا راجع به مسایلی که در شورای شهر فردیس می گذرد، فرمانداری که هیچ گزارشی نمی دهد و می خواهد مسایل این شهرستان را همین جا حل کند، شما هم هیچ دقتی روی قضایای این شهرستان ندارید و آن را به حال خود رها کرده اید.

 همچنین موضوع در خور توجه دیگر، عدم تخصیص بودجه کافی به شهرداری است، با گذشت بیش از پنج ماه از استقلال شورای شهر و شهرداری فردیس تا کنون بودجه مربوطه به این اداره تخصیص نشده است.

گفتنی است رسیدگی به شهر فردیس باید مورد توجه عموم مسئولان استانی و کشوری باشد چرا که وجود پروژه ملی، شهرک های صنعتی فعال و بسیاری از ظرفیت های ملی و استانی دیگر در فردیس وجود دارد و رسیدگی به این مهم تنها توسط شهرداری مستقل ممکن است در حالی که مسئولانی شهرداری کرج و استان البرز مانع تخصیص بودجه مربوطه به فردیس می شوند.

این موضوع نیز از چشم پدر معنوی شهر فردیس دور نماند و موجب شد تذکر به مسئولان مربوطه توسط امام جمعه فردیس قوت گیرد.

روند اعتراض امام جمعه فردیس به شرح زیر است؛

·         چرا بودجه شهرداریفردیس را  نگه داشته اید

حجت الاسلام والمسلمین ایمانی در آخرین سخنرانی خود با یادآوری اینکه شهرداری فردیس بعد از چهار ماه که شورا سر کار آمده اما هنوز بودجه اش را تصویب نکرده، افزود:  شما دست شهردار را بسته اید و او را در دریای مشکلات رها کردید، یعنی می خواهید ثابت کنید که نمی تواند، چرا بودجه شهر را نگه داشته اید، این کارگر خدماتی بیچاره که سه یا چهار ماه حقوق نگرفته است، شهرداری می گوید به پیمانکار داده ام، پس چرا پول کارگر داده نمی شود؟ 

امام جمعه فردیس گفت: آیا نباید مرجعی برای رسیدگی باشد آیا آقای استاندار منتظر است که این کارگران به همراه خانواده بیایند و در مقابل استانداری دست به تجمع بزنند، آن وقت فکری برای آنها بکنیم. 

وی افزود: من از استاندار، نمایندگان شهرستان و دستگاههای اطلاعاتی و نظارتی می خواهم که منتظر نمانند تا یک حادثه ای یا فاجعه ای در فردیس رخ دهد آن وقت بیایند، چاره اندیشی کنند، چرا نباید قبل از رو در رویی پلیس با مردم، علاج واقعه را قبل از وقوع بکنیم. 

پدر روحانی شهر فردیس ادامه داد: مردم، متدینین و نمازگزاران این شهرستان از استاندار و دستگاههای امنیتی و اطلاعاتی و متولیان کار نمی پذیرند که این مقدار در مقابل مشکلات و مسایل این شهرستان تساهل و تسامح صورت گیرد، لذا باید تکلیف مدیریت و فرمانداری این شهرستان هرچه زودتر مشخص شود، مردم انتظار دارند با کسانی که  با رای مردم در مقابل مردم ایستاده اند، برخورد شود.

در انتخابات شورای فردیس شاهد تقلب و تخلف بودیم

امام‌جمعه فردیس در بخش دیگری سخنانش گفت: هرچند مدتی است در مورد مسایل این شهرستان اظهارنظر نمی کنم و وارد جزییات نمی شوم، اما مدعی هستم و اثبات می‌کنم فرمانداری فردیس انتخابات شورای شهر در سال جاری را به درستی برگزار نکرد و چه قبل از انتخابات و چه بعد از انتخابات همه شاهد تقلب و تخلف در رای‌ گیری بودیم. 

وی با اشاره به خرید و فروش رای در روز انتخابات در فردیس، افزود: این مهم بر همگان مشهود بود، حتی شهروندان نیز می گفتند که از طرف کاندیداها رای خریداری می شود.

وی ادامه داد: اکنون انتظار می رود همه مسوولان استان و شهرستان و دیگر متولیان امور نسبت به اوضاع شهرستان فردیس واکنش نشان داده و مسایل این شهرستان را در اولویت قرار دهند. 

در این زمان باید منتظر بود تا دید آیا استاندار البرز در این راستا اقدامی خواهد کرد؟ شهرستان فردیس که با جمعتی بالغ بر نیم میلیون نفر در جنوب استان البرز قرار گرفته است و از ظرفیت ها و پتانسیل های بالایی برخوردار است چه میزان اهمیت برای مقامات استانی دارد؟

شهروندان در این منطقه شهروند درجه ۲ هستند و یا اینکه مقامات عالی استان البرز فراموش کرده اند شهری به نام فردیس و شهروندانی در منطقه وجود دارند؟

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.