کد خبر : 103860 | تاریخ انتشار : ۲۱:۱۲:۰۶ ۱۳۹۶/۱۱/۲۵ | تعداد بازدید : 545 بازدید | تعداد نظرات : ۰

فردیس میزبان نشست کارگروه اشتغال استان البرز؛ صدور ۱۰۴ پروانه صنفی و ایجاد ۲ هزار و ۵۰۰ شغل / نوروز ۹۷ البرز هدف گردشگران قرار خواهد گرفت

در کارگروه اشتغال استان البرز که به میزبانی شهرستان فردیس به انجام رسید استان البرز به عنوان هدف گردشگران در نوروز ۹۷ معرفی شد

به نقل از فردیسان، ظهر امروز (چهارشنبه) استاندار البرز به همراه سایر مدیران کل استان البرز نشست کارگروه اشتغال خود را در مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره) برگزار کردند.

اسناعیل خلیلی، مدیرکل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان البرز در این نشست ضمن ارائه آمار اشتغال زایی در استان البرز طی چند ماه گذشته، گفت: طی سال جاری بیش از ۱۰۶ طرح فراگیر در بحث اشتغال در حوزه فراگیر و روستایی ارائه شده است.

وی افزود: در این میان طرح های ارئه شده  بیش از ۵۰ درصد پیشرفت داشته است و در حال ادامه روند هستیم.

مدیرکل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی تصریح کرد: تسهیلات ارائه شده در حوزه اشتغال توسط ۸ بانک به انجام می رسد.

خلیلی تأکید کرد: بیش از ۸۰۰ مجموعه درخواست کمک داشته اند که با ۲ تا ۸ درصد از خدمات بهره مند شده اند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در نظر دارند مشاغل خانگی را ترویج دهند، اظهار داشت:

وی اظهارداشت: واحدهای درخواست کننده تسهیلات در مجموع ۸۲۳ میلیاردتومان دریافت کرده اند.
خلیلی خاطرنشان کرد: طی چند ماه گذشته موفق شده اسم با صرف هزینه ۳۰ میلیارد تومانی بیش از ۵۰ درصد اشتغال خانگی را ترویج دهیم.

در ادامه این نشست ایرج موفق رئیس صنعت معدن و تجارت استان البرز  با بیان اینکه کسب سهمیه ۱۵۰۰ میلیارد تومانی در سال آینده بسیار فید به شمار خواهد آمد، اظهار داشت: با کسب این سهمیه بی شک می توانیم بیش از ۲۵ هزار شغل ایجاد کنیم.

وی افزود: پروانه های صنفی که منجر به ایجاد شغل شده اند ۱۰۴ عدد به شمار می روند که در این میان حدود دو هزار و پانصد نفر اشتغال زایی شده است.

رئیس اداره صنعت معدن و تجار استان البرز یادآور شد: میزان پروانه هایی که در دست صدور است بسیار بالا بوده و بی شک اشنغال زایی بالایی به همراه خواهد داشت.

همچنین فخرالدین صابری، مدیرکل اداره میراث فرهنگی استان البرز با اشاره به مناطق بکر استان البرز گفت: این استان می تواند به عنوان قطب گردشگری در کشور فعال باشد.

وی افزود: طبق اعلام مسئولان کشوری ۴ استان به عنوان هدف مسافران قرار گیرند که در این میان استان البرز نیز قرار گرفته است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در این میان اداره میراث فرهنگی نیز بیش از ۲۱۶ طرح به محویت ایجاد شغل در استان البرز ارائه کرده است که تا کنون ۸۳ طرح تأیید شده و در حال اجرا است.

سید مجید موسوی، رئیس جهادکشاورزی استان البرز نیز متذکر شد: اشتغال فراگیر طرح تکاپو مورد استقبال قرار گرفته است که تا کنون نیز بیش از ۱۱۰ متقاضی طرح خود را ارائه دادند و حدود ۵۲ طرح در حال بررسی است.

انتهای پیام/

 

 

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.