کد خبر : 103405 | تاریخ انتشار : ۰۹:۵۳:۵۲ ۱۳۹۶/۱۰/۰۹ | تعداد بازدید : 237 بازدید | تعداد نظرات : ۰

فرمانده سپاه فردیس؛ حماسه ۹ دی دشمن را ناامید کرد/آگاهی و بصریت مردم ۹ دی را رقم زد

فرمانده سپاه فردیس با اشاره به اینکه حماسه ۹ دی ناامیدی دشمنان انقلاب را به همراه داشته است گفت: این حماسه با بصیرت و آگاهی مردم رقم خورد

علی لشگری فرمانده سپاه شهرستان فردیس در گفتگو “اختصاصی” با خبرنگار پایگاه تحلیلی فردیسان به مناسبت ۹ دی، ضمن عرض تبریک این ایام به ملت شریف و انقلابی ایران اسلامی، اظهار داشت: برای درک حماسه ۹ دی بهتر است ابتدا اتفاقاتی که پیش از به وقع پیوست را مرور کنیم.
وی با اشاره به فتنه سال ۸۸ ،افزود: فتنه ای که به نوعی بزرگترین خیانت ها و بزرگترین ظلم در حق این انقلاب ، نظام و مردم خوب ایران حادث شد.
فرمانده سپاه شهرستان فردیس گفت: درست در مقطعی از تاریخ که نظام اسلامی در اوج قدرت و عزت قرار داشت و در مقابل دشمنان این انقلاب در موضع و ضعف و استیصال و درماندگی بودند، متاسفانه به یک باره با خیانت عده ای از روی آگاهی و عده ای هم از روی جهل و ناآگاهی ، حوادثی اتفاق افتاد که کام این ملت را که می رفت به واسطه انتخابات پرشور ریاست جمهوری شیرین شود، به تلخی تبدیل شد.
سرهنگ لشگری یادآور شد: در فتنه سال ۸۸ دل همه دوست داران نظام وانقلاب و ولایت به درد آمد چرا که در پی این وقایع و این فتنه عظیم و خیانت بزرگ، خسارات سنگینی به کشور وارد شد.
وی تأکید کرد: از جمله این خیانت ها می توان به افزایش جسارت دشمنان در تقابل با نظام و انقلاب اشاره کرد، همچنین افزایش تحریم ها؛ تغییر رفتار و گفتار سران کشورهای غربی و اگر نبود تدبیر مقام معظم رهبری و درایت نیروهای دلسوز انقلاب و غیره به سمتی در حرکت بود که نظاک را به خطر بی اندازند.
این مسئول با بیان اینکه فتنه خسارات داخلی هم به کشور زد، خاطرنشان کرد: در داخل هم یکی از بزرگترین خسارت های فتنه ایجاد شکاف و گست در بین اقشار مردم بود که بسیار خسارت سنگینی بود.
سرهنگ لشگری متذکر شد: جسارت و تقابل دشمنان و فتنه گران تا جایی پیش رفت که در ایام عزاداری اباعبدالله الحسین علیه السلام حرکات ساختار شکنانه به سمت و سوی تعرض به اعتقادات مردم تبدیل شد که به یک باره صبر و بردباری و متانت مردم دین مدار و انقلابی لبریز شد و به صورت خودجوش در صدد برچیدن بساز فتنه و عوامل فتنه برآمدند.
به گفته فرمانده سپاه فردیس حرکت ۹ دی حرکت انقلابی و خودجوش مردم بود که نشان داد که غاطبه مردم دوست دار نظام و انقلاب و اسلام هستند و پای شعائر دینی خواهند ایستاد و در پرتو ولایت و رهبری از ارزشهای انقلاب و اسلام دفاع خواهند کرد.
سرهنگ لشگری ۹ دی را ایام الله دانست و تصریح کرد: در آن روز اسلام و مسلمین به واسطه ولایت و بیداری مردم عزت و اقتدار دوباره پیدا کرد.
وی با بیان اینکه ۹ دی مردم تمامی نقشه ها و توطئه های دشمنان و فتنه گران را نقش بر آب کردند، عنوان کرد: در این ایام بود که دشمنان مایوس و ناامید شدند و در مقابل ملت خدا جو؛ متدین و انقلابی را خوشحال و سربلند شکست خوردند.
فرمانده سپاه فردیس با اشاره به اینکه در تاریخ حوادث مشابه فتنه ۸۸ وجود داشته و در آینده نیز حادث خواهد شد، افزود: آن چیزی که هر ملتی را از گرد بار حوادث و فتنه ها نجات خواهد داد، بصیرت و آگاهی ، همراه با ولایت مداری است.
سرهنگ لشگری بیان داشت: باید بدانیم اگر جایی در تشخیص دچار تردید شدیم باید به حجت های زمان که همان ولایت فقیه است رجوع کنیم و حجت کامل زمان ما مقام معظم رهبری است که باید به فرمان و امر ایشان باشیم.
وی ادامه داد: باید از حوادث تاریخی عبرت بگیریم چرا که اگر غفلت کنیم و در حوادث نتوانیم درست تشخیص دهیم و درست عمل کنیم، دچار اشتباه و خسارت خواهیم شد.
سرهنگ لشگری در چایان خاطرنشان کرد: در حادثه بزرگ ۹ دی ملت ایران ثابت کردند که هم اهل تشخیص هستند و هم معرفت و بصیرتشان نسبت به اتفاقات و حوادث رخ داده بسیار بالاست و در مواقع لزوم نیز اهل اقدام انقلابی هستند.
انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.