کد خبر : 68773 | تاریخ انتشار : ۰۶:۴۳:۴۷ ۱۳۹۴/۰۷/۰۵ | تعداد بازدید : 3,778 بازدید | تعداد نظرات : ۰

سرپرست انجمن خوشنویسان البرز:

فعالیت انجمن خوشنویسان ایران شعبه بلوار بلال کرج غیرقانونی است

فردیسان:سرپرست انجمن خوشنویسان البرزگفت: مجوز انجمن خوشنویسان البرزشعبه بلال کرج باطل شده است و این شعبه سال‌هاست که به صورت غیرقانونی فعالیت می کند

پایگاه خبری تحلیلی “فردیسان“:

علیرضا روحانی آزاد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه البرز، اظهار کرد: انجمن خوشنویسان البرز شعبه (آزادگان )هرساله در ترم تابستان و ترم پاییز هنرجو می‌پذیرد.
وی افزود: دوره آموزشی ترم تابستان دو ماهه و ترم پاییز هشت ماهه است وآزمون ترم تابستانه هرسال در مرداد ماه و آزمون ترم پاییزه در دی ماه و اردیبهشت برگزار می‌شود.
روحانی آزاد خاطرنشان کرد: این انجمن در حال حاضر بیش از ۳۰۰۰ هزار عضو دارد که در مقاطع مختلف چون خوش نویسی پایه، پیش نستعلیق، مقدماتی، متوسط، خوش و عالی دوره دیده اند.
سرپرست انجمن خوش نویسان استان البرز ادامه داد: هنرجویان این انجمن با بهره گیری از توانمندی استادان گرانقدری چون استاد امامی، آقا نوری، الیکایی ، لولایی مهر، نیاستی، توفیق و… توانسته اند به جایگاه مطلوبی در حوزه خوش نویسی دست یابند که کسب رتبه در مسابقات کشوری و نمایشگاه‌های بین المللی نشان بارز این موفقیت است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت غیرقانونی انجمن خوشنویسان شعبه بلوار بلال کرج اشاره کرد و گفت: مجوز این انجمن سال هاست که باطل شده است اما این شعبه همچنان به صورت غیرقانونی به فعالیت خود ادامه می دهد.
روحانی آزاد همچنین از پلمب این شعبه خبرداد و گفت: تا کنون سه بار این شعبه با مجوز دادستان، استانداری وقت و مدیرکل ارشاد البرز پلمب شده اما پس از چند روز دوباره فعالیت خود را آغاز کرده است.
سرپرست انجمن خوش نویسان استان البرز تصریح کرد: برای جلوگیری از فعالیت این شعبه، بارها از سوی وزارت ارشاد نامه هایی به اداره کل ارشاد البرز ارسال شده اما تا کنون اقدامی عملی برای جلوگیری از فعالیت غیرقانونی این شعبه صورت نگرفته است.
وی در ادامه به محدویت های مالی این انجمن اشاره کرد و گفت: انجمن خوشنویسان البرز یک NGO مستقل است که هزینه های خود را از طریق شهریه هنرجویان تامین می کند که این مهم انجمن را با محدودیت های مالی بسیاری مواجه ساخته است.
روحانی آزاد بیان کرد: متاسفانه در البرز برای ارتقای خوش نویسی اقدام قابل توجهی صورت نمی گیرد، انجمن خیرین در این استان به مدرسه سازی و مسجد سازی توجه ویژه ای دارند اما هیچ کدام به فکر اعتلای فرهنگ خوش نویسی نیستند و تا کنون هیچ کمکی از سوی خیرین صورت نگرفته است.
وی در پایان گفت: اگر این انجمن از لحاظ مالی تامین باشد یقینا می تواند خدمات بهتری را به هنرجویان خود ارائه دهد و با افزایش شعبه و بهره گیری از توان آموزشی هنرجویان ممتاز، برای آنان اشتغالزایی کند.

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.