کد خبر : 101841 | تاریخ انتشار : ۰۹:۵۰:۴۴ ۱۳۹۶/۰۶/۱۶ | تعداد بازدید : 1,107 بازدید | تعداد نظرات : ۰

کارشناس سیاسی فردیسان مطرح کرد:

قرارگاه پدافند هوایی اولین خاکریز دفاع از تمامیت ارضی کشور/ به جوانان فرصت داده شود تمام دردهای کشور علاج می شود

در عصر ما جنگ از شکل کلاسیک و سنتی خود عبور کرده است و بیشتر توسط تکنولوژی های روز و موشک ها اداره می شود

محمد حسین گودینی تحلیلگر مسائل سیاسی در گفتگو با پایگاه خبری فردیسان در خصوص  تعبیر مقام معظم رهبری در مورد قرارگاه پدافند هوایی به عنوان «خط مقدمِ دفاع از حیثیت و موجودیت کشور» گفت:قرارگاه پدافند هوایی اولین خاکریز دفاع از تمامیت ارضی و امنیت کشوراست

وی درادامه افزود: در عصر ما جنگ از شکل کلاسیک و سنتی خود عبور کرده است و بیشتر توسط تکنولوژی های روز و موشک ها اداره می شود.

جنگنده های فوق پیشرفته و پهپادها ابزار بسیارخوبی برای حمله می باشند، کشور ما نیز از این خطر مصون نیست بنابراین قرارگاه پدافند هوایی برای کنترل فضایی کشور و فضای پیرامونی منطقه ماموریت مهمی را برعهده دارد و به همین دلیل مقام معظم رهبری قرارگاه پدافند هوایی را خط مقدمِ دفاع از حیثیت و موجودیت کشور می داند .

این کارشناس سیاسی در ادامه با اشاره بر فرمایش مقام معظم رهبری در استفاده از نیروی کارآمد برای غلبه بر موانع اظهار داشت:اصولا کارایی تکنولوژی ها و ادوات پیشرفته نظامی و غیرنظامی در گرو نیروی انسانی ماهر، متعهد ، باسواد، شجاع و ولایتی مضاعف می شود و رهبر انقلاب به درستی به این موضوع اشاره داشتند.

وی هم چنین تصریح کرد: تربیت انسان هایی با ویژگی ها ذکر شده و در تراز انقلاب از وظائف همه سازمان ها و نهادها به ویژه نهادهای نظامی ،اقتصادی، سیاسی و اعتماد و ایمان به جوانان این مرز و بوم است.

این استاد دانشگاه با بیان این مطلب که  ما در بسیاری از مواقع سود حاصل از اعتماد به جوانان را برده ایم خاطر نشان کرد: دفاع مقدس بهترین ویترینی است که نشان می دهد اگر به جوانان فرصت داده شود تمام دردهای کشور علاج می شود.

وی سهم جوانان متعهد و کارآمد را درامنیت، اقتدار و تولید قدرت در جمهوری اسلامی بی نظیر برشمرد و عنوان داشت :جمهوری اسلامی تنها کشوری است که توانسته است با تکیه بر جوانان خود امنیت و آرامش کشور را در یک منطقه ناامن و بی ثبات به ملت ایران هدیه کند.

این کارشناس سیاسی در پایان خاطر نشان کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی از سپاه، ارتش، بسیج و قرارگاه پدافند هوایی مرزبانان خوبی برای حفظ حریم جمهوری اسلامی در هوا، زمین ،دریا و حتی فراتر از آن سوی مرزهای جغرافیای کشورمان هستند و ما افتخار می کنیم که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی امنیت ایران را هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای کشور تامین می کنند .

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.