کد خبر : 102138 | تاریخ انتشار : ۱۱:۴۹:۵۲ ۱۳۹۶/۰۷/۰۵ | تعداد بازدید : 1,011 بازدید | تعداد نظرات : ۰

امام جمعه فردیس:

لزوم بصیرت افزایی در مراسم های عزاداری/ حضور هیئات و تکایا مردم را از مساجد غافل نکند

حجت الاسلام ایمانی با بیان اینکه حضور تکایا وهیئات مردم را از مساجد دور کرده است ، تصریح‌ کرد: این مراسم ها مردم را از مساجد که سنگر مسلمانان است دور کرده است که آسیبی به اسلام محسوب می‌شود.

به نقل از فردیسان، حجت السلام والمسلمین علی اکبر ایمانی امام جمعه شهرستان فردیس پیش از ظهر امروز(چهارشنبه) در همایش “احلی من العسل” که در مصلی امام خمینی فردیس برگزار شد،اظهار داشت: جوانان چشم امید کشور است.

وی با اشاره به شهادت محسن حججی و گرامیداشت یاد وی، افزود: متاسفانه  آسیب هایی در مراسم عزاداری حسینی وارد شده است موجب شده است برخی از هیئات مذهبی به درستی عمل نکنند.

ایمانی با بیان اینکه حضور تکایا وهیئات مردم را از مساجد دور کرده است ، تصریح‌ کرد: این مراسم ها مردم را از مساجد که سنگر مسلمانان است دور کرده است که آسیبی به اسلام محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در برخی تکیه ها مراسم ها  فقط به شور حسینی محدود  می شود و بصیرت افزایی صورت نمی گیرد و با خواندن اشعار کم محتوا با هدف حفظ ظاهر عمل می کنند که این آسیب بزرگتری برای کشور به شمار می آید.

امام جمعه شهرستان فردیس با بیان اینکه امیدوار هستیم به مجالس سنتی برگردیم، تصریح‌ کرد: نباید اجازه دهیم دشمنان ما از شور اضافه شیعیان سوء استفاده کنند و بلکه بایداز با غنی کردن محتوای مراسم ها در تکیه ها و هیات ها به شایستگی عزاداری انجام شود.

انتهای پیام/طیبه جواهری

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.