کد خبر : 102160 | تاریخ انتشار : ۱۳:۴۳:۴۳ ۱۳۹۶/۰۷/۰۵ | تعداد بازدید : 1,079 بازدید | تعداد نظرات : ۰

مدیر کل آموزش و پرورش البرزتاکید کرد:

لزوم تبیین اهداف عاشورا در کتب درسی دانش آموزان

خسرو ساکی: بزرگداشت محرم و صفر یک وظیفه دینی می باشد و لازم است نسل جدید به مسائل دینی و مذهبی آگاهی کافی و‌لازم را داشته باشد

به نقل از فردیسان، خسرو ساکی مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز در همایش “احلی من العسل” که صبح روز چهارشنبه در مصلی امام خمینی شهرستان فردیس برگزار شد گفت: ایثار و شهادت نشأت گرفته از نهضت امام حسین (ع) است و ۳۶هزار نوجوان دانش آموز کشور با تأسی بر همین نهضت در دوران جنگ تحمیلی به شهادت رسیدند که به عنوان افتخاری برای کشور محسوب می شوند .

وی افزود: بزرگداشت محرم و صفر یک وظیفه دینی می باشد و لازم است نسل جدید به مسائل دینی و مذهبی آگاهی کافی و‌لازم را داشته باشد.

ساکی با تأکید بر اینکه فلسفه امام حسین (ع) و اهل بیت ایشان  باید در کتب درسی مورد آموزش قرار گیرد، تصریح کرد: تنها راه امر به معروف و نهی از منکر لفظی و زبانی نخواهد بود و گاهی برای آموزش و بیان مطلب لازم است با عمل و اقتدار در این راه ثابت قدم باشیم تا به یک الگو در جامعه تبدیل شویم.

وی به تبلیغ اسلام و ترویج فرهنگ شهادت در دانش آموزان اشاره کرد و بیان داشت: هشت سال دفاع مقدس در کشور به همت والای جوانان و نوجوانان رقم خورد و هم اکنون نیز چشم امید ایران به نسل جوان است.

ساکی در پایان خاطر نشان کرد: امروز نیز با همت و‌اقتدار جوانان خود اجازه نخواهیم داد که دشمن به زورگویی های‌ خود ادامه دهد و هیچ ابر قدرتی در جهان نمی‌تواند ایران و نظام جمهوری اسلامی را خدشه‌دار کند.

انتهای پیام/ طیبه جواهری

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.