کد خبر : 102503 | تاریخ انتشار : ۱۳:۰۰:۲۸ ۱۳۹۶/۰۸/۰۸ | تعداد بازدید : 1,750 بازدید | تعداد نظرات : ۰

گفتگویی خواندنی با خواهر شهید محمد حسین فهمیده:

محمد حسین به معنی واقعی مرید و مطیع امام انقلاب بود/ او از محل دفن خود اطلاع داشت

محمد حسین به معنی واقعی مرید و مطیع امام انقلاب بود و به سخنرانی های امام در تمامی شرایط گوش می داد و مطیع و فرمانبردار دستورات ایشان بود.

 هشتم آبان مصادف با شهادت حسین فهمیده شهید ۱۳ ساله به نام روز نوجوان نامگذاری شده است.

پایگاه خبری فردیسان گفتگوی خواندنی با خواهر این شهید بزرگوار داشته است که در ادامه میخوانید؛

فرشته فهمیده در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: محمدحسین در اردیبهشت ماه ۱۳۴۶در شهر قم به دنیا آمد و با توجه به شرایط شغلی پدرم پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی محمدحسین به شهر کرج آمدیم.

وی در ادامه در شرح زندگی محمد حسین فهمیده در شهر قم، گفت: جسارت و شجاعت برادرم در تمام صحنه ها مشهود بود که تا کرج هم ادامه داشت.

فهمیده افزود: محمد حسین در ۱۰ سالگی متن سخنرانی امام راحل (ره) را مکتوب می کرد و در سطح شهر پخش می کرد.

خواهر شهید حسین فهمیده در ادامه به تصادف شهید ۱۳ ساله همزمان با ورود امام خمینی (ره) به کشور اشاره کرد و ادامه داد: محمدحسین خیلی دوست داشت که در زمان ورود امام به کشور حضور داشته باشد؛ اما با توجه به تصادف سختی که داشت موفق نشد.

فرشته فهمیده برادرش را عاشق امام خمینی (ره) و راه انقلاب دانست و تصریح کرد: محمد حسین به معنی واقعی مرید و مطیع امام انقلاب بود و به سخنرانی های امام در تمامی شرایط گوش می داد و مطیع و فرمانبردار دستورات ایشان بود.

وی با اشاره به اینکه حسین فهمیده در فعالیت های مربوط به تسخیر لانه جاسوسی نقش فعال داشت، گفت: در مهر ماه نخستین سالی که شیپور جنگ به صدا در آمد برادرم به بهانه فوتبال از خانه خارج شد و به جنگ رفت که پس از ۲۴ روز بعد از رفتن به جنگ به شهادت رسید.

فرشته فهمیده در رابطه روزی که شهادت برادرش را شنیدند، گفت: آن روز ها خبری از حسین نداشتیم همه ناراحت بودیم، دور هم نشسته بودیم، در حال شام خوردن بودیم، و رادیو در حال گفتن خبر بود که گوینده رادیو گفت؛” نوجوان جوان ۱۳ ساله ای زیر تانک دشمن رفت، تانک دشمن را منهدم کرد و خود شربت شهادت نوشید” در آن لحظه مادرم لقمه از دستش افتاد و گفت؛ “این پسر من است، ما دیگر محمد حسین را نخواهیم دید.

وی افزود: هفتم آبان ماه بود که خبر زخمی شدن محمدحسین توسط کمیته به ما داده شد و پس از آن هشتمین روز از آبان پیکر محمدحسین را در بهشت زهرا به خاک سپردیم.

  • محمدحسین پیش از شهادتش محل آرامگاه خود را میدانست

خواهر شهید ۱۳ ساله در پاسخ بر سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه “خصوصیات بارز محمدحسین فهمیده” چه بود؟ گفت: یکی از خصوصیات بارز محمدحسین آینده نگری وی بود و از برخی از اتفاقات زندگی ما مطلع بود.

فرشته فهمیده به نقل از مادرش ادامه داد: یک روز محمدحسین به خانه آمد و به آرامی در آشپزخانه رفت، وقتی به کنارش رفتم از او پرسیدم کجا بودی؟ مرا بغل کرد و گفت؛ سر قبرم!

خواهر شهید فهمیده افزود: مادرم به محمدحسین می گوید” مگر قبر تو در آشپزخانه است؟”؛ محمد حسین در می گوید “نه محل دفن من در قطعه ۲۴ بهشت زهرا همجوار با آیت الله طالقانی است!”

وی افزود: روزی که سنگ قبر محمدحسین را آماده می کردیم و مادرم متوجه شد روی سنگ قبر طبق گفته برادرم نوشته شده “قطعه۲۴” به دنبال مزار آیت الله طالقانی گشتیم و دیدیم در چندقدمی محل دفن برادرم است.

فرشته فهمیده در پایان ضمن بیان اینکه رمز پیروزی واقعی محمدحسین ایمان راسخ به خدا و تحت امر رهبر انقلاب بودن دانست و خاطرنشان کرد: اگر نوجوانان و جوانان امروزه کشور بتوانند این دو گزینه را در زندگی خود پیش ببرند بی شک موفق خواهند بود و به پیروزی میرسند.

انتهای پیام/طیبه جواهری

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.