کد خبر : 99588 | تاریخ انتشار : ۱۲:۴۵:۲۴ ۱۳۹۶/۰۲/۲۰ | تعداد بازدید : 7,470 بازدید | تعداد نظرات : ۰

در آستانه انتخابات شورای شهر؛

مطالبات مردم البرز در پستوی وعده های کاندیداها فراموش نشود/ پذیرایی با شام و میوه از مردم

مطالبات به حق مردم البرز از اعضای شورای شهر و روستا در قبال انتخاب و اعتماد آنها نباید در پستوی وعده ها به فراموشی سپرده شود.

سرویس استانی فردیسان، مردم استان البرز نیز مانند همه استانها هرچهارسال یکبار برای تعیین نماینده های خود جهت تصمیم گیری ها و رفع مشکلات شهری و روستایی پای صندوق رای می روند و انتظارات به حقی از اعضای منتخب درقبال انتخاب و اعتماد خود دارند.

انتخاب یکی از سخت ترین کارهایی است که افراد برای خرید هرچیز یا انتخاب دوست نیاز دارند چرا که افراد همیشه به دنبال انتخاب بهترین ها هستند. حالا باتوجه به نزدیک شدن به انتخابات شورای شهر افراد باید اصلح ترین را انتخاب کنند و انتخاب اصلح یکی از مهمترین و سخترین وظایفی است که بر عهده مردم جامعه گذاشته است. شورای شـهر یکی از نهادهایی است که با حضور نمایندگان شهروندان، مشارکت مردم را در سیاست گذاری و مدیریت شهری فراهم می کند.

به هر حال انتخابات نزدیک است و تنور این رقابت سنگین برای اعضای فعلی و افراد مستعد هر روز داغ تر می شود و کاندیداها برای نشستن بر کرسی مدیریت شهری به طرق مختلف و دادن وعده های مختلف از هم پیشی می گیرند تا جایی که استاندار البرز اظهار می کند: برخی کاندیداهای شورای شهر و روستا قول‌هایی را به مردم می‌دهند که مسئولانی عالی‌رتبه استانی نیز قادر به انجام آن نیستند.

با پیشرفت و توسعه شهرها،مهاجرت و حاشیه نشینی، مشکلات شهرها صدچندان شده از این رو انتظار و توقعات به حق مردم از منتخبین آنها در شورای شهر نیز گسترده است.

محرومیت مساکن مهر

یکی از ساکنین مسکن مهر شهرک ابریشم در کیانمهر می گوید: مردمی که درشهرک های مسکن مهر زندگی می کنند از محرومیت زیادی رنج می برند. سیما آرسته اظهار می کند: همه ما با هزار امید و انگیزه که از مستاجری خلاص شده و در خانه متعلق به خود زندگی می کنیم در این شهرک ها ساکن شدیم. اما کمبود امکانات شهری زندگی را برایمان سخت کرده و امیدوارم اعضای شورای شهر در دور جدید رسیدگی به مشکلات مساکن مهر را در برنامه های خود قرار دهند.

مطالبات مردم البرز در پستوی وعده های کاندیداها فراموش نشود/پذیرایی با شام و میوه از مردم

خواستهای کشاورزان

تعدادی از کشاورزان منطقه آق تپه از اعضای شورا توقع رسیدگی به مشکلات کشاورزان را دارند. موسی آقازاده به نمایندگی از آنها می گوید: این محل برای ایمن بودن از تخلیه نخاله مردم و جلوگیری از رفت و آمد کارتن خواب ها و معتادان نیاز به فنس کشی دارد که تاکنون شهرداری مجوز آن را نداده است. مشکل بیمه کشاورزان و عدم حمایت آنها در شرایط خاص مثل آسیب و آفت به محصولات از مهمترین مشکلات کشاورزان است. ربای اینکه ما فقط از این راه امرار معاش می کنیم.

آقازاده در ادامه می افزاید: از پیش از عید تعدادی از اعضا و کاندیداها برای سرکشی و اطلاع از مشکلات این محل آمده اند و وعده هایی در خصوص حل مشکلات این محل داده اند که بعد از انتخاب شدن اجرا کنند.

آقازاده در ادامه می گوید: این کاندیداها مدتی است به مردم سر می زنند و هفته ای یک شب به مردم شام و میوه می دهند، اما امیدوارم بعد از انتخاب شدن این مردم را فراموش نکنند و به فکر رفع مشکلات آنها باشند.

مطالبات مردم البرز در پستوی وعده های کاندیداها فراموش نشود/پذیرایی با شام و میوه از مردم

توجه به کمبود پارکینگ در رجایی شهر

حسین پورایلدار هم به نمایندگی از اهالی رجایی شهر کرج می گوید: در رجایی شهر کمبود پارکینگ وجود دارد. و با توجه به جمعیتی که در اثر تبدیل خانه ها به آپارتمان هر روز رو به افزایش است، از طرفی هم رجایی شهر مراکز تجاری متعددی دارد، مشکل کمبود پارکینگ برای اکثر اهالی رجایی شهر مشکل بزرگی است. پورایلدار می گوید: از سال ۹۲ پارکینگی طبقاطی در خیابان ششم رجایی شهر در دست احداث است که متاسفانه بعد از حدود۴ سال هنوز راه نیفتاده . از اعضای شورای شهر درخواست در دستور کار قراردادن مشکل پارکینگ در منطقه رجایی شهر را داریم.

مطالبات مردم البرز در پستوی وعده های کاندیداها فراموش نشود/پذیرایی با شام و میوه از مردم

روند کند اجرای طرح های عمرانی

دیگر شهروند البرزی اظهار می کند: بخشی از تقاطع غیرهمسطح میانجاده مدت طولانی رها شده بود و هرچند وقت یکبار شروع به کار می کنند و دوباره کار می خوابد . یاسر منفرد که از اهالی این منطقه و راننده تاکسی این خط است می گوید: این وضعیت برای اهالی این منطقه و حتی دیگر رهگذران از این منطقه مشکلات فراوانی ایجاد کرده و روزانه زمان زیادی از وقت مردم در ترافیک حاصل از این طرح اتلاف می شود. منفرد می افزاید: تعدادی از اعضای فعلی شورا و حتی افراد جدیدی که کاندید شده اند، قول رسیدگی و در اولویت قراردادن تکمیل این طرح را دادند. وی در ادامه بیان می کند: کاش وقتی طرحی را در بخشی از طرح شروع می کنند ابتدا همه مسائل آن را مهیا کنند بعد اجرا کنند تا با سرعت بیشتری انجام شود. اجرای هر کدام از این طرح ها وقت و سرمایه زیادی از مردم و حتی دولت را هدر می دهد.

مطالبات مردم البرز در پستوی وعده های کاندیداها فراموش نشود/پذیرایی با شام و میوه از مردم

کمبود اتوبوس های داخل شهری

هما صادق پور نیز از اعضای انتخابی شورای آتی انتظار دارد به بحث حمل و نقل عمومی در استان توجه بیشتری داشته باشند. صادق پور می گوید: در بعضی خط های داخل شهری تعداد اتوبوس کم است و با توجه به اینکه هر روز آلودگی هوا و جمعیت و خودروهای زیاد می شود شرایط سخت تر می شود. اگر وسایل حمل و نقیله عمومی مثل اتوبوس که هم امنیت بیشتری دارد و هم مقرون به صرفه است بیشتر شود از این مشکلات کم می شود. وی در ادامه می افزاید البته مسافرکش های شخصی همیشه و به تعداد زیاد هستند اما برای سوار شدن به این خودروها نمی توان اطمینان کرد. و امیدوارم اعضای شورای شهر در دور جدید به این مسئله توجه کنند.

مطالبات مردم البرز در پستوی وعده های کاندیداها فراموش نشود/پذیرایی با شام و میوه از مردم

خدیجه ستارزاده

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.