کد خبر : 102119 | تاریخ انتشار : ۰۹:۳۰:۱۶ ۱۳۹۶/۰۷/۰۴ | تعداد بازدید : 911 بازدید | تعداد نظرات : ۰

گفتگو با کارگردان نمایش:

۵ نمایش مذهبی ویژه محرم در فردیس اجرا می شود

شایان خسروی گفت: نمایش مذهبی تنهایی عقیل، مسفر یتیم، عموی حرم، آخرین روایت و کاروان عشق در دهه اول محرم در فردیس اجرا می شود

به نقل از فردیسان، شایان خسروی از هنرمندان تئاتر استان البرز در گفتگو با نگارانه اظهار داشت: به مناسبت ایام سوگواری و عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و با هدف تلفیق روح حماسی این رخداد عظیم تاریخی با هنر ارزشمند و فاخر نمایش مذهبی سعی در  روایت اصلی کربلا و اشنایی مردم با قیام عاشورایی داریم.

وی ادامه داد: یکی از اهداف مهم گروه اجرای نمایش در محرم حمایت از هنرهای آیینی و مذهبی است که بر پایه اعتقادات و باورهای دینی مردم و جامعه بنا گردیده است و قصد داریم تا ان شاء الله این روند را از لحاظ کمی و کیفی توسعه داده و ارتقاء بخشیم.

این هنرمند تئاتر تاکید کرد: نمایش های مذهبی نمونه‌ای ارزشمند از ادای دین هنرمندان و قشر فرهیخته هنرهای نمایشی کشور به واقعه عاشوراست که امیدواریم با همیاری و همکاری دستگاه‌های ذیربط و مسئولان و متولیان امر از اینگونه آثار که ریشه در باورها و ارزش‌های جامعه دارد حمایت بیشتر و بهتری به عمل آید تا در طول سال شاهد برپایی بیشتر این گونه مجالس باشیم.

خسروی تصریح کرد: ۵ نمایش بسته شده برای ایام محرم در برای اجرا در فردیس در نظر گرفته شده است که شامل :
نمایش مدهبی تنهایی عقیل: ورود مسلم به کوفه تا شهادت
نمایش مذهبی مسافر یتیم: زندگینامه حضرت رقیه
نمایش مدهبی عموی حرم: وقایعه زندگی حضرت عباس در عاشورا
نمایش مدهبی اخرین روایت:  وقایعه روز عاشورا و زندگینامه علی اصغر
نمایش مذهبی کاروان عشق: اسارت حضرت زینب و وقایع بعد از عاشورا و بازار شام

وی ادامه داد: گروه فرهنگی هنری باران مهر به مدت ۱۱ شب در دو ؛  سانس اول واقع در سه راه حافظه بلوار ثابتی هئیت علی اصعر ساعت ۱۹:۳۰
سانس دوم واقع در شهرک ۱۱۰ میدان عشاق روبروی مسجد نبی ساعت  ۲۱ و ظهر عاشورا ۴ سانس برنامه داریم که  از ساعت ۱۲ تا شام عریبان در نقاط مختلف استان اجرا می شود.

خسروی در ادامه با بیان اینکه مفاهیم دینی و الهی بوسیله هنر در جامعه ماندگار می شود، افزود: سعادت اخروی و دنیوی در گرو توجه به باورهای دینی است.

این هنرمند البرزی در پایان خاطرنشان کرد: همگان می توانند زبان هنر را درک کنند بنابراین صدور ارزش های اسلامی و انقلابی به اقصی نقاط پهنه گیتی بهتر انجام می شود و این مهمترین وظیفه هنرمندان است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.