کد خبر : 103962 | تاریخ انتشار : ۱۵:۱۱:۵۱ ۱۳۹۶/۱۲/۱۲ | تعداد بازدید : 12,966 بازدید | تعداد نظرات : ۰

پروژه فاضلاب شهری فردیس در سال ۹۶ هم بلاتکلیف ماند / وجود مشکل در جانمایی زمین پروژه

پروژه فاضلاب شهری در شهرستان فردیس تا کنون بی نتیجه مانده است با گذشت بیش پنج سال از زمینی برای انجام این پروژه به صورت قطعی مشخص و جانمایی نشده است

به نقل فردیسان، شهرستان فردیس با نیم میلیون نفر جمعیت که در جنوب استان البرز واقع شده است با کمبود امکانات متعددی مواجه شده است.

شهروندان فردیسی با مشکلاتی همچون ترافبک، آلودگی، نبود فاضلاب شهری، تراکم جمعیت، کمبود سرانه فضای سبز ، نبود ورزشگاه، عدم وجود بیمارستان از جمله مشکلاتی است که شهروندان فردیسی با آن مواجه هستند.

 

با توجه به نزدیک شدن به سال جدید و پایان سال جاری، پایگاه خبری _ تحلیلی فردیسان در نظر دارد به مشکلات این شهر بپردازد و وعده پیشین مسؤولان را به آن ها گوشزد و یادآوری کند تا شاید در سال جدید در صدد رفع این مشکلات بپردازند.

 

نداشتن حتی یک متر فاضلاب شهری در فردیس از جمله عمده ترین مشکلی است که مردم فردیس با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

 

در این میان لازم است، به مشکلی که با توجه به نبود تصفیه خانه به وجود می آید اشاره کرد که در این رابطه می توان گفت؛ با توجه به نبود تصفیه خانه، فاضلاب شهری به سفره های زیرزمینی سرازیر میشوند و جذب همین منابع می شوند.

تامین تصفیه خانه از جمله مطالبات مردمی است که پیش از این نیز مردم خواستار این موضوع شده اند اما با نتیجه همراه نبوده و تنها به دادن وعده و وعید و یا از زیر مسوولیت شانه خالی کردن همراه بوده است.

پیش از این گفته میشد مشکل عدم راه اندازی تصفیه خانه نبود اعتبار و‌عدم جانمایی پروژه بوده است.

این مهم در حالی است که مدیرعامل شرکت آبفای استان البرز از​ تامین شدن بودجه مربوطه خبر داده است.

 

وی در این رابطه گفته است؛ در راستای راه‌اندازی تصفیه خانه شهر فردیس وام ۱۰۰میلیون یورویی از بانک توسعه اسلامی اخذ شده است.

این مهم در حالی است که اعتبار راه اندازی این پروژه ۶۷۰ میلیارد تومان ارزیابی شده است.

اما معضل دیگری که در این پروژه با آن همراه هستیم عدم جانمایی زمین مناسب شروع پروژه مذکور است.

گفته می شود زمینی به مساحت ۲۰هکتار برای راه‌اندازی این پروژه پیشنهاد شده است که نیازمند همکاری و مساعدت کمیته امداد امام خمینی (ره) است.

شایان ذکر است اگر زمین مصوب شده برای راه اندازی تصفیه خانه فردیس، زمین جنب نیروگاه باشد لازم است تغییر کاربری در این زمینه صورت گیرد.

شروع و تکمیل این پروژه میانگین پنج تا هفت سال زمان نیاز دارد که تا کنونی در این راستا هیچ اقدامی صورت نگرفته است

انتظار می رود با توجه به استقلال شهرداری و شورای شهر فردیس، استارت این پروژه در اولویت قرار گیرد و در بهار ۹۷ کلید کارت خورده شود.

این که معضلی به نام نبود اعتبار در این پروژه تکذیب شده است و یا کمرنگ شده است نان می دهد انجام پروژه ای به این مهمی تنها به عزم و اراده مسؤولان، مربوط می‌شود.

 

باید ماند و انتظار کشید که تا چه زمانی مسؤولان شهری، استانی و کشوری پشت وعده‌های خود می مانند و بدون هیچ‌ حرکت مثبتی از مردم انتظار رضایت و امیدواری دارند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.