کد خبر : 88115 | تاریخ انتشار : ۰۷:۲۴:۵۱ ۱۳۹۶/۰۶/۰۱ | تعداد بازدید : 1,784 بازدید | تعداد نظرات : ۰

گفتگو اختصاصی "فردیسان"با یکی از پزشکان موفق شهرستان فردیس:

پزشکی ترکیب علم و هنر است/ کمک به همنوع،تعریف حقیقی عشق است/ بازاریان چندین برابر پزشک ها درآمد دارند

آرزویم سلامتی برای همه ی مردم است و باوجود همه ی این حرفها رشته ی پزشکی مقدس است و این بهترین حسی است که باعث می شود ساعت های طولانی دریک اتاق کوچک کارم را با عشق انجام دهم

گزارش اختصاصی “فردیسان“: پزشکی حرفه ی مقدسی است که از زمان های گذشته به دلیل سلامتی انسان ها از ارزش و جایگاه ویژ های برخوردار بوده است.سری به یکی از دندانپزشکان موفق شهرستان فردیس می زنیم تا  گفتگویی با وی داشته باشیم.

photo_2016-08-23_10-06-21

دکترمحمد حنیف باقری نژاد مدت۱۰ سال  است که در رشته ی دندان پزشکی مشغول به خدمت به مردم سرزمینش است.

از او میخواهیم کار دندان پزشکی را برای ما تعریف کند  و او در پاسخ می گوید: دندانپزشکی بررسی و درمان فضای دهان ،دندان  و مشکلات فکی است ،پوسیدگی وشکستگی ها مربوط به دندان باعث درد وصدمه درناحیه لثه هم میتواند باشدو به طور کلی هر زائده ای دراین قسمت مربوط به رشته ی دندانپزشکی است.

دکتر حنیف باقری نژاد شغل پزشکی را تلفیقی از دو حس هنری و علمی می داند و می گوید ،پزشکی  ترکیب علم و هنراست،حسی که بعد از درمان صورت می گیرد شامل احساس موفقیت و آرامش و رضایت درونی است، احساس عشق  کمک به مردم و همنوع خود است.

 ازلحاظ علمی پیشگیری و درمان کلیه ی بیماری ها و ناراحتی هایی  که برای انسان ایجاد میشود وکلیه احساس های بد چه ازنظر روانی و بدنی به بخش علمی و تسلط پزشک مربوط می شود.

دکتر باقری نژاد از سختی های کار نیز برای ما حرف میزند او می گوید: وقتی مریض با درد به پزشک مراجعه میکند تاریخچه ی مراجعات قبلیش باعث می شود یک اضطراب و استرس اولیه داشته باشد بعلاوه درد که اضطراب واسترس می آورد وچون مریض بیهوش نیست این حس به پزشک منتقل می شود حداقل تا مدتی طولانی ردپایش در دندانپزشکها می ماند.

photo_2016-08-23_10-06-17

او می گوید: پوزیشنهای درمانی، یا صندلی کار دکتر همراه با آسیب های مفصلی گردن،مچ،وکمراست و این را باید به  صدماتی  که حین کشیدن دندان یا عصب کشی روی انگشت پزشک  ایجاد می شود  تا پرتاب مواد دندانپزشکی از روی دندان مریض به داخل چشم و احتمال انتقال باکتری ها و ویروسها ازمحیط دندان به پزشک  اضافه کرد .

این پزشک موفق از خاطرات شیرین  خود می گوید: گاهی مریض ها به جای نشستن روی صندلی یونیت روی صندلی کار یا  روی صندلی دکترمی نشینند و در چنین مواقعی  من  هم روی یونیت دراز میکشم و به مریض میگویم :من مشکلی ندارم و دندانهایم سالم است .

photo_2016-08-23_10-06-31

او برای کسانی که میخواهند وارد حرفه پزشکی شوند توصیه ای دارد” باید عاشق رشته ی پزشکی باشند  زیرا سختی های خاص خود را دارد و تنها عشق است که می تواند انسان را برای ادامه کار دلگرم کند،هیچ وقت برای درآمد به سراغ این رشته نیایند چرا که بازاریان خیلی بیشتر از یک پزشک درآمد دارند”.

دکتر باقری نژاد می گوید: آرزویم سلامتی برای همه ی مردم است و باوجود همه ی این حرفها رشته ی پزشکی  مقدس است  و این بهترین حسی است که باعث می شود ساعت های طولانی دریک اتاق کوچک کارم را با عشق انجام دهم.

انتهای پیام/

گزارش از نرگس صنعتی

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.