کد خبر : 103958 | تاریخ انتشار : ۱۱:۰۶:۴۴ ۱۳۹۶/۱۲/۰۸ | تعداد بازدید : 625 بازدید | تعداد نظرات : ۰

چند نکته در رابطه با آتش بس در سوریه

بررسی مسائل نهان و آشکار آتش بس در سوریه توسط یک استاد دانشگاه

محمدپورقربان صبح امروز در گفت و گو با پایگاه تحلیلی خبری فردیسان اظهار داشت: با گذشت مدتها نا آرامی و جنگ میدانی در کشور سوریه، شورای امنیت سازمان ملل طی قطعنامه ای آتش بس یک ماهه را در تمام بخشهای سوریه به تصویب رساند.

وی افزود: قطعنامه ای که بیشتر تحرکات آتشین در مرزهای ترکیه و سوریه و منطقه کرد نشین را مورد توجه قرار میدهد.

این استاد دانشگاه بیان داشت: حمایت آمریکا از کردها در منطقه مرزی با ترکیه و تجهیز آنها باعث خشم آنکارا و متعاقب آن پیشروی نیروهای ترک در خاک سوریه شده است.

پورقربان یادآور شد: از طرفی ورود نیروهای ارتش سوریه به این مناطق اوضاع را متشنج تر نموده و درگیریها وارد فاز جدیدی شده است و به نوعی شاهد جنگی جهانی در سوریه هستیم. جنگی که شرق و غرب را در مقابل یکدیگر قرار داده است.

وی تصریح کرد: نکته ای که حائز توجه و اهمیت است عدم تمایل غرب و به خصوص آمریکا در برقراری ثبات و امنیت در سوریه است. امنیتی که با از بین رفتن گروه تروریستی داعش کم کم در حال ایجاد شدن بود.به گفته

به گفته پورقربان نکته دیگری که باید به آن اشاره کنیم زمان اعلام آتش بس است. درست زمانی که ارتش سوریه وارد منطقه شده و با خیل درخواستهای مردمی برای حفاظت از شهر و مردم روبرو می شود آتش بس تصویب می شود.

وی تأکید کرد: در زمان نبرد نیروهای مقاومت با داعش نیز شاهد اینگونه اقدامات از جانب سازمان ملل بودیم. سازمانی که خود مواجب بگیر غرب شده و عملاً و علناً اهداف آنها را در عرصه بین الملل به پیش می برد.

پورقربان ادامه داد: آتش بسی که فارغ از اجرایی شدن یا نشدن آن، بیشتر از اینکه به فکر جان و مال مردم بی دفاع باشد، به دنبال تجدید قوا و تنفس نیروهای تروریستی و آغاز دور جدیدی از تحرکات تروریستی در سوریه است.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.