کد خبر : 103995 | تاریخ انتشار : ۱۵:۱۵:۱۹ ۱۳۹۷/۰۱/۲۵ | تعداد بازدید : 14,703 بازدید | تعداد نظرات : ۰

کارشناس مذهبی در گفت و گو با فردیسان؛ پیام و اهداف مبعث به جهان صادر شود / وظیفه مسلمانان در دوره های مختلف تاریخ متفاوت است

یک کارشناس مذهبی با تأکید بر اهمیت شناخت اهداف بعثت گفت: باید به خوبی اهداف بعثت را بشناسیم و بتوانیم این مهم را به مردم جهان معرفی کنیم تا با گرافه گویی های دشمنان به درستی مقابله کنیم

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی موسوی صبح شنبه در گفت و گو با خبرنگارگروه فرهنگی پایگاه تحلیلی فردیسان ضمن تبریک عید مبعث، اظهار داشت: این عید بندگی فرصت و زمان مناسبی است برای اینکه دین مبین و ناب اسلام توسط پیامبر خوبی ها به مر دم منتقل شود.

وی افزود: خداوند با وحی قرآن و فرستادن ائمه اطهار و پیامبران الهی تمام شرایط را برای انسان ها فراهم کرد تا بتوانند راه درست را پیدا کنند و از بدی و کژی به دور باشند.

این کارشناس مذهبی در ادامه با بیان اینکه بعثت اهداف بسیاری را به دنبال دارد، گفت: مسلمانان موظف هستند در هر دوره ای اهداف مبعث را در دستور کار قرار دهند و این اهداف را به اطرافیان خود توضیح داده و این مهم را به جهان صادر کنند.

حجت الاسلام والمسلمین با بیان اینکه دشمنان اسلام همواره در صدد ضربه زدن به اسلام و مسلمانان هستند، یادآور شد: باید چهره واقعی اسلام و مسلمین را مردم دنیا نشان دهیم تا دشمنان نتوانند به راحتی تصویر زشتی از مسلمانان ترسیم کنند.

وی ادامه داد: مسلمانان در هر دوره از تاریخ وظیفه ای مجزایی و متفاوتی نسبت به اسلام دارند و باید با توجه به شرایط و بحران موجود از دین مبین اسلام کمک بگیرند و رهنمود های قرآن را اجرایی سازند.

این کارشناس مذهبی در بخش دیگری از سخنان خود به معرفی حضرت محمد (ص) پرداخت و یادآور شد: ایشان وجه تمایزات بسیاری با سایر پیامبران الهی داشته اند از همنی رو نحوه خطاب ایشان در قرآن کریم نسبت به سایر پیامبرانی که در قرآن نامبرده شده اند متفاوت است.

حجت الاسلام والمسلمین در ادامه تأکید کرد: معرفی و شناخت حضرت محمد (ص) می تواند در زمینه انتخاب مسیر زندگی و راه درست، به همه مردم به ویژه نسل جوان کمک کند.

وی در پایان تأکید کرد: شناخت اهداف بعثت و شخصیت نبی اکرم (ص) در زمینه معرفی اسلام ناب محمدی به جهان و دنیا کمک می کند و اجازه گزافه گویی به دشمنان را نخواهد داد از طرفی می توانیم در ادامه مسیر زندگی موفق تر عمل کنیم.

 

انتهای خبر /

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.