کد خبر : 102485 | تاریخ انتشار : ۱۲:۴۳:۳۶ ۱۳۹۶/۰۸/۰۶ | تعداد بازدید : 1,125 بازدید | تعداد نظرات : ۰

معاون وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد:

کمک به کشاورزان و توسعه تسهیلات در دستور کارجهاد کشاورزی/ روستائیان محور توسعه کشور

اسکندر زند :بیش از ۵۰ درصد از ساکنین روستاها کشاورزهستند که در همین راستا کمک به کشاورزان و توسعه تسهیلات در این زمینه انجام خواهد شد

به نقل از فردیسان، اسکندر زند صبح امروز (شنبه) در حاشیه کارگاه آموزشی بین المللی توریسم روستایی که در مرکز آموزش امام علی (ع) شهرستان فردیس برگزار شد، گفت: این کارگاه با هدف همکاری با “آی پی یو” سازمان جهانی بهره وری شده است.

وی افزود: این کارگاه در پی همکاری و همراهی با سازمان ملی بهره وری بوده که نتیجه ارتباط خوبی است که میان این سازمان ها در سطح بین المللی وجود دارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه هر ساله حدود چهارکارگاه در این راستا برگزار می شود گفت: این برنامه با هدف ایجاد ارتباط، انتقال تجارب و استفاده از استادان بین المللی در دستور کار قرار می گیرد که امیدوار هستیم نتایج خوب و مفیدی را به همراهداشته باشد.

وی با بیان اینکه از ۱۲ کشور آسیایی در این برنامه حضور پیدا کرده اند، بیان داشت: حدود ۱۷نفر از کشورهای مختلف در این نشست و کارگاه حضور پیدا کرده اند که برخی ازافراد ایرانی نیز هستند.

زند در ادامه با اشار به اینکه لازم است مهاجرت های روستا کاهش پیدا کند، تصریح کرد: افزایش جاذبه های شهری موجب شده است که با کاهش جمعیت در روستا مواجه شویم و سعی داریم با توجه به روستاها این مهم را بهبود بخشیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر لزوم افزایش گردشگری روستاها و تقویت این موضوع ،بیان داشت: این مهم در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته است و انجام خواهد شد.

زند به آینده توریسم روستایی اشاره کرد و بیان داشت: در گذشته روستا در کشور ما محور بوده است که امروز مسئله مهم این است که تنها ۲۰ درصد از جمعیت کشور در روستا ها هستند و باید به این امر توجه کنیم تا همچون گذشته روستاییان به زندگی در روستا تن دهند و به کشور کمک کنند.

وی با بیان اینکه باید از راه های مختلف برای روستاها جذابیت ایجاد کنیم ، متذکر شد: وزارت جهاد به طور مستقیم در این زمینه فعالیت نخواهد داشت.

این مسئول با اشاره به اینکه هنر دست زنان روستای و استفاده از صنایع روستای به ایجاد جذابیت در روستا ها کمک خواهد کرد، خاطرنشان کرد: بیش از ۵۰ درصد از ساکنین روستاها کشاورزهستند که در همین راستا کمک به کشاورزان و توسعه تسهیلات در این زمینه انجام خواهد شد.

انتهای پیام/طیبه جواهری

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.