کد خبر : 80093 | تاریخ انتشار : ۱۱:۱۸:۳۵ ۱۳۹۵/۰۲/۱۸ | تعداد بازدید : 1,473 بازدید | تعداد نظرات : ۰

کودک ۱۰ ساله ای که از اینستاگرام ده هزار دلار پول بدست آورد!

جَنی متوجه یک حفره امنیتی در اینستاگرام شد که به او اجازه می‌داد با تغییر در کد اینستاگرام هرگونه محتوای ثبت شده در این شبکه اجتماعی را حذف کند. این پسر به‌تازگی مبلغ ده هزار دلار را از فیس‌بوک برای کشف این حفره امنیتی دریافت کرده است.
کودک ۱۰ ساله ای که از اینستاگرام ده هزار دلار پول بدست آورد!

سرویس دانش فردیسان:او در گفتگو با نشریه Iltalehti گفته بود: “من می‌توانستم هر کسی را حذف کنم؛ حتی جاستین بیبر!” این پسر وقتی حفره امنیتی را کشف کرد موضوع را از طریق ایمیل با فیس‌بوک در میان گذاشت و سپس ادعای خود را با حذف کامنت فیس‌بوک در یکی از پست‌های آزمایشی این شرکت ثابت کرد. فیس‌بوک این مشکل را در بهمن‌ها برطرف کرد و در اسفندماه نیز رفع مشکل را به Jani اطلاع‌رسانی کرده و جایزه او را به حسابش واریز کرد.

جنی قصد دارد از این پول برای خرید یک دوچرخه جدید، لوازم فوتبال و یک کامپیوتر برای برادرهایش استفاده کند. به این ترتیب او رکورد قبلی را که مربوط به کشف باگ فیس‌بوک توسط یک نوجوان ۱۳ ساله بود شکسته و حالا راه خود را برای تبدیل شدن به یک متخصص امنیتی مشهور هموار کرده است. برنامه کشف باگ فیس‌بوک که از سال ۲۰۱۱ آغاز شده تاکنون بیش از ۴٫۳ میلیون دلار جایزه را به ۸۰۰ محقق در سراسر دنیا پردخت کرده است. مبلغ پرداختی برای هر کشف بسته به خطر و جدیت آن متفاوت است و گفته می‌شود فیس‌بوک تنها در سال ۲۰۱۵ به ۲۱۰ محقق ۹۳۶ هزار دلار جایزه با میانگین ۱۷۸۰ دلار پرداخت کرده است.
برجسب ها »

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.