کد خبر : 100958 | تاریخ انتشار : ۱۰:۵۱:۲۱ ۱۳۹۶/۰۴/۲۲ | تعداد بازدید : 1,049 بازدید | تعداد نظرات : ۰

سرپرست فرمانداری شهرستان فردیس:

۸میلیارد و ۶۴۰ میلیون تومان سهم اعتبارات شهرستان فردیس در سال ۹۶

حمید احدی فرماندار شهرستان فردیس علت کمبود تخصیص اعتبار به فردیس را کمبود وسعت این شهرستان اعلام کرد .

به نقل از فردیسان، حمید احدی سرپرست فرمانداری شهرستان فردیس صبح امروز(پنجشنبه) در اولین جلسه شورای برنامه ریزی فردیس که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد کمبود اعتبارات فردیس را مهم ترین مسئله شهرستان فردیس اعلام کرد

وی با بیان این که مبلغ ۸میلیارد و ۶۴۰ میلیون تومان میزان اعتبار دیده شده از سوی سازمان برنامه ریزی استان برای شهرستان فردیس است افزود: متاسفانه اعتباراتی که به شهرستان فردیس اختصاص پیدا می کند پاسخگوی نیازهای این شهرستان نیست .

فرماندار فردیس با اشاره با بیان اینکه شهرستان فردیس ۲۰ درصد جمعیت استان البرز را به خود اختصاص داده است، خاطرنشان کرد: ۶۵ میلیارد مطالبه فردیس حداقل احتیاجات ادارات مختلف را در بر می گیرد.
احدی با تاکید براینکه عقب افتادگی فردیس باید جبران شود، از ادارات مختلف این شهرستان خواست تا مطالبات خود را به فرمانداری فردیس اعلام کنند تا در استانداری از حق خود دفاع کنیم.

وی علت کمبود تخصیص اعتبار به فردیس را کمبود وسعت این شهرستان اعلام کرد و گفت: فردیس شهرستانی ۵۰۰ هزار نفری است اما با توجه به اینکه وسعت زیادی ندارد، اعتبار تخصیص شده به آن بسیار کمتر از حد نیاز است.

احدی در ادامه به کمبود سرانه آموزشی در فردیس اشاره کرد و افزود: مدارس در این شهرستان به صورت دو شیفته و ۵۰ نفره اداره می شودو برای رسیدن به متوسط استانی به ۱۲ مدرسه احتیاج داریم.

فرماندار فردیس با بیان اینکه جمعیت فردیس رشد روز افزون دارد، اظهار کرد: با توجه به این افزایش جمعیت باید اعتباری مناسب داشته باشیم تا بتوانیم به معضلات فرهنگی در راستای ارتقاء این شهرستان رسیدگی نماییم

وی با بیان اینکه در حال حاضر شهرستان فردیس  به ۶۸ میلیارد تومان اعتبار احتیاج دارد، عنوان داشت: این نیاز اعتباری را هر بار در هر جلسه در استانداری اعلام می کنیم اما این که  چه زمانی به آن رسیدگی  شود مشخص نیست.

سرپرست فرمانداری فردیس در پایان خاطر نشان کرد: استاندار البرز از نزدیک مشکلات این شهرستان را مشاهده کرده است و قول مساعدت برای رسیدگی به مشکلات شهرستان و تخصیص اعتبارات لازم را به  فردیس داده است.

 

انتهای پیام/

 

پاسخی بگذارید »

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.